šipky

Šipkařské Czech Open ovládl Humphries. Gawlas se umístil v nejlepší osmičce

Luke Humphries Zdroj: Profimedia

Šestý podnik šipkařského Darts Open zná svého vítěze. V pražské Královce se jím stal Angličan Luke Humphries, který v dramatickém finále porazil svého krajana Roba Crosse 8:5. Z Čechů se nejvíce dařilo Adamu Gawlasovi, který po skvělých výkonech postoupil do čtvrtfinále. Karel Sedláček a Vítězslav Sedlák uhráli druhé kolo. Pro úspěšné kvalifikanty Miloslava Navrátila, Ondřeje Plška a Filipa Šebestu skončil hlavní turnaj v prvním kole.

Gambrinus Czech Darts Open 2022 nabídlo o třetím květnovém víkendu naprosto špičkovou podívanou a reklamou na šipky. Turnaje se mimo těch největších hvězd účastnilo také šest Čechů. Vedle známých Karla Sedláčka Adama Gawlase se vyprodané Královce představili také čtyři úspěšní kvalifikanti, kteří si účast na pódiu vybojovali v šipkařské klubu Ajeto.

O první velké překvapení se postaral už v sobotu Rakušan Rodriguez, který vyřadil světovou čtyřku Michaela Smithe. Stejný den se s turnajem rozloučil také druhý hráč světa Gerwyn Price, jehož vyprovodil velký rival Adrian Lewis. Do sobotních bojů zasáhli také Adam Gawlas, Karel Sedláček a Vítězslav Sedlák, ale o den si turnaj prodloužil pouze první jmenovaný, který ve druhém kole zdola Australana Damona Hetu.

​Nedělní zápolení přineslo vrchol turnaje. Spektakulární duel byl k vidění hlavně mezi Adamem Gawlasem a Ryanem Searlem, kdy český šipkař po velmi dramatickém průběhu vyhrál 6:5. Čtvrtfinále už ale byla pro rodáka z Třince konečná. Ve stejné fázi turnaje vypadl také Michael van Gerwen.

​Do finále se nakonec probojovali Angličané Luke Humphries a Rob Cross. Přestože prvně jmenovaný ztratil vedení 4:1, mohl se nakonec radovat z vítězství 7:4. "Je to úžasné. Vyhrál jsem druhý turnaj European Tour, jsem nadšený. Dnes jsem hrál s opravdu silnými hráči. Rob byl ve finále neskutečný. Bylo to skvělé finále. Věděl jsem, že musím předvést nejlepší výkon o tomto víkendu, a to se mi povedlo," zářil po rozhodujícím zápase vítěz turnaje.

Humphries tak přidal druhý titul z letošního European Tour, když se poprvé radoval v dubnovém turnaji, který hostil Mnichov. "Úspěchu z Prahy si vážím ještě více. Protože vyhrát podruhé je náročnější. Jakmile jednou přičichneš k výhře, už nechceš prohrát a jsi pod větším tlakem," přiznal 27letý šipkař, který si pobyt v Praze velmi užil.