Lotyšsko ve vyrovnaném zápase zdolalo Nory. Rozhodl útočník Vítkovic

Hráči Lotyšska slaví gól do sítě Norska Zdroj: Profimedia

Hokejisté Lotyšska splnili roli favorita, když porazili Norsko 3:2. Po úvodní těsné porážce od domácího Finska si tak připsali druhé vítězství na turnaji. Naopak Norové nenavázali na úspěch proti Velké Británii.

Do vedení se Lotyšsko dostalo v 15. minutě, když Keninš parádním pasem našel před brankou Rodriga Abolse, který neměl problém trefit odkrytou branku. Ještě do konce první třetiny se ale seveřanům podařilo srovnat, když Mats Rosseli Olsen vystřelil mezi kruhy a brankář Lotyšů na jeho pokus nedosáhl.

Ve druhé třetině se ale podařilo favoritům utkání utéct na rozdíl dvou branek. Nejdříve vrátil vedení Lotyšům Jelisejevs a poté se prosadil vítkovický útočník Roberts Bukarts, který z levého kruhu vystřelil přesně k bližší tyči. Ve třetí třetině se Norsku podařilo pouze snížit na 2:3 zásluhou Krogdahla. Nepomohlo jim ani odvolání brankáře v závěru utkání, a tak Lotyšsko zapisuje první body do tabulky.