Hokej

Dočká se Chára další pocty? Slovenský obr je v nominaci na prestižní ocenění

Dočká se Chára další pocty? Slovenský obr je v nominaci na prestižní ocenění
Slovenský hokejový obránce Zdeno Chára Zdroj: Profimedia.cz

Slovenský hokejový obránce Zdeno Chára je jedním ze tří hráčů, kteří jsou nominováni na Bill Masterton Memorial Trophy za uplynulou sezonu. Tato cena se uděluje hráči, který nejlépe ztělesňuje vytrvalost, sportovní chování a oddanost hokeji. Chárovými konkurenty jsou brankář Carey Price a útočník Kevin Hayes.

Zdeno Chára je jedním z osmi hráčů hokejové historie, který v NHL odehrál už 24 sezon. V uplynulém ročníku odehrál 72 zápasů, ve kterých vstřelil dva góly a na dalších dvanáct přihrál. Pouze tři hráči New Yorku Islanders strávili na ledě více času než on. Chára se také 24. února zapsal do historických tabulek, když odehrál 1 652. zápas v NHL, čímž stanovil mezi obránci světový rekord. Překonal tím legendárního Chrise Cheliose. 

O Bill Masterton Memorial Trophy se kromě Cháry bude ucházet také brankář Carey Price, který už odehrál v dresu Montrealu Canadiens patnáct sezon. Mezi brankáři je držitelem rekordu v počtu vítězných zápasů, ale v loňském roce měl smůlu, když musel podstoupit operaci kolene. Poté se dobrovolně účastnil programu na pomoc hráčům NHL. 

Související obsah

​Třetím v pořadí je centr Kevin Hayes. Loni v létě se musel vyrovnávat s tragickou smrtí bratra Jimmyho Hayese. Potýkal se také se zdravotními problémy, když musel třikrát podstoupit operaci. V této sezoně nastoupil do 48 zápasů, ve kterých zaznamenal 31 bodů. Od svého návratu na led, který proběhl 5. března, ale vedl kanadské bodování svého týmu Philadelphie Flyers, když ve 28 zápasech posbíral 22 bodů. 

Tato trofej byla vytvořena Asociací novinářů NHL v roce 1968 na památku zesnulého Billa Mastertona, hráče Minnesota North Stars, který prokázal vysokou míru vytrvalosti, sportovního chování a oddanosti hokeji, a který zemřel 15. ledna 1968.

Takto se Zdeno Chára prosadil v posledním zápase sezony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události