Hokej

Hayes zavzpomínal na zesnulého bratra. Při Utkání hvězd vezme na led jeho syna

Hayes zavzpomínal na zesnulého bratra. Při Utkání hvězd vezme na led jeho syna
Hokejista Kevin Hayes | Zdroj: profimedia.cz

Na letošním All-Star Game se letos poprvé v kariéře objeví i hokejista Kevin Hayes. Pro 30letého hráče jde o speciální a zároveň trošku smutný moment. Na ledě ho totiž neuvidí jeho bratr Jimmy Hayes, který před dvěma lety zemřel.

"Nikdy jsem si opravdu nemyslel, že se něco takového stane. Brácha mi vždycky říkal: ’Tohle je ten rok, teď se to stane.’ Myslím, že to říkal jen tak, ale byl to dobrý chlap," zavzpomínal Kevin Hayes na svého staršího bratra Jimmyho, který v roce 2021 zemřel na předávkování drogami. Právě Jimmy, také hokejista, přál svému bratrovi, aby si na All-Star Game jednoho dne zahrál. 

"Je to pravděpodobně jediná věc, kterou můj bratr chtěl, abych za posledních pár let dosáhl. A teď se to děje," vypráví Kevin Hayes, jenž se minulý měsíc dočkal pozvánky do týmu Metropolitní divize pro Utkání hvězd.

Související obsah

​U tohoto významného momentu 30letého hráče Philadelphie Flyers sice jeho bratr už nebude, nicméně sám Kevin Hayes je rád, že ho na ledě aspoň uvidí Jimmyho tříletý syn Beau. 

"Myslím, že tu se mnou prožije celý víkend. V sobotu se mnou půjde na led, takže to bude pohoda," říká spokojeně Kevin Hayes, o jeho synovce se pak ve volných chvílích bude starat babička Shelagh.

Související obsah

Kevin Hayes kroutí v NHL devátou sezonu. Letos dokázal za Flyers nasbírat v 50 zápasech 45 bodů. V minulosti ale musel řešit problémy se zraněními, ale i s emocionálními důsledky smrti svého bratra. "Určitě to pro mě bylo zvláštních posledních pár let, co se týče zranění i osobního života. Je hezké být nominován do All-Star Game poté, co jsem prošel takovými věcmi. Hodně to souvisí s lidmi, kteří jsou v našem kruhu, mojí snoubenkou, mojí rodinou, blízkými přáteli," dodává 30letý hokejista, který předtím působil také v Rangers a ve Winnipegu.

NHL All-Star Game startuje už tento víkend:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události