Hokej

Skvělá zpráva! České hokejisty doplní na mistrovství David Pastrňák

Skvělá zpráva! České hokejisty doplní na mistrovství David Pastrňák
David Pastrňák v dresu české reprezentace Zdroj: Profimedia

Parádní zpráva přišla z české hokejové reprezentace. K týmu se po vyřazení Bostonu Bruins připojí útočník David Pastrňák. Do Finska by měl přicestovat ve středu. Na soupisce už tak zůstává poslední volné místo.

Už v pondělí vše nasvědčovalo tomu, že David Pastrňák posílí českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa ve Finsku. A to i přesto, že ho od konce základní části mělo trápit zranění. Nakonec od klubu ale dostal zelenou a k týmu by se měl připojit ve středu.

"David měl po konci Bostonu v play-off NHL velký zájem přijet na mistrovství, a přestože byl ke konci základní části zraněný, výstupní zdravotní testy u něj proběhly bez problémů, a od Bruins tak dostal zelenou," prozradil generální manažer týmu Petr Nedvěd.

"Pokud vše půjde podle plánu, ve středu by měl už s týmem trénovat a do zápasu by měl nastoupit už ve čtvrtek proti Lotyšsku," doplnil Nedvěd. Na soupisce národního týmu tak zůstává poslední volné místo, které s největší pravděpodobností zaplní David Kämpf z Toronta.

Související obsah

​"David Kämpf odehrál celé play-off bez zranění a cítí se výborně. Ještě musíme počkat na finální potvrzení od Toronta, ale na 99 % by měl do dějiště mistrovství dorazit ve čtvrtek," nastínil situaci ohledně útočníka Maple Leafs Nedvěd. Finální verdikt by měl padnout během úterního večera.

Z Finska zpět do Česka zamíří z osobních důvodů Dominik Simon. "Jelikož jde o velmi citlivou osobní záležitost a respektujeme Dominikovo soukromí, prosíme o pochopení, že se k celé záležitosti nebudeme více vyjadřovat," řekl na závěr Nedvěd. Simon už tak do dalšího průběhu šampionátu nenaskočí a český tým proti Rakousku nastoupí s 11 útočníky.

Boston už je z play-off NHL venku. I když jeden z mečbolů Bruins odvrátili i díky brance Davida Pastrňáka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události