Dánsko slaví na šampionátu druhou výhru. Itálie odešla opět s prázdnou

Radost dánských hokejistů Zdroj: Profimedia

Ve skupině A se hrál zápas mezi Dánskem a Itálií a byla to pořádná bitva. Severoevropský celek rozhodl o svém vítězství až ve třetí třetině a nakonec uspěl v poměru 2:1.

Dánsko se dostalo do vedení v 16. minutě. Blichfeldova střela byl v úvodu zblokována, ale k volnému kotouči se dostal Nikolaj Ehlers a střelou zápěstím se trefil přesně. Tentýž hráč měl velkou šanci ihned po začátku druhé části, ale v zakončení mu zabránil nedovolený zákrok italského gólmana.

V dalším průběhu zahodil jasnou příležitost Blichfeld, jenž minul odkrytou branku. Italové tak srovnali minutu před koncem prostřední třetiny. Z předbrankového prostoru využil přesilovou hru Alex Petan.

​V poslední dvacetiminutovce ale přišlo rozhodnutí. Meyer našel zpoza branky najíždějícího Mathiase Bau Hansena, jenž se trefil z bezprostřední blízkosti. Italové měli šanci na vyrovnání, když Di Perna trefil tyč. To ale bylo vše a Dánsko nakonec udolalo outsidera z Itálie 2:1. Dánové tak jsou na čtvrtém místě se šesti body, Itálie zatím nezískala ani bod.

Itálie – Dánsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Petan (Hannoun, Miglioranzi) – 16. Ehlers (Blichfeld, Bau Hansen), 42. Bau Hansen (Meyer).