Fotbal

Slavia si pojistila služby zkušeného hráče. V Edenu může zůstat i po kariéře

Slavia si pojistila služby zkušeného hráče. V Edenu může zůstat i po kariéře
Zdroj: profimedia.cz

Fotbalová Slavia si pojistila služby jednoho z důležitých hráčů. V Edenu bude pokračovat záložník Ibrahim Traoré, který podepsal smlouvu na další dva roky. Kontrakt navíc obsahuje klauzuli, že po konci kariéry by se mohl třiatřicetiletý hráč připojit k týmu slávistických skautů.

Po osobní stránce zažil Ibrahim Traoré povedenou sezonu. V dresu Slavie celkově naskočil do 29 zápasů v domácí lize, tří duelů v MOL Cupu a šestnácti utkání v pohárové Evropě. V nich celkově vstřelil devět branek a díky svým výkonům si vysloužil prodloužení kontraktu. 

V Edenu podepsal novou smlouvu na další dva roky. Ta navíc obsahuje klauzuli, že se po konci kariéry může včlenit do struktur klubu jako skaut. "Ibra během doby, co je ve Slavii, ukázal svou kvalitu i speciální schopnost střílet důležité branky. Jak v domácí soutěži, tak na evropské scéně. Skvěle pracuje v kabině, letos byl jedním z našich nejlepších hráčů. Z osobního pohledu prožil fantastické jaro, byl produktivní. Jsme rádi, že jsme se domluvili nejen na prodloužení kontraktu, ale i na případné budoucí spolupráci po konci kariéry," uvedl sportovní ředitel Jiří Bílek na oficiálních webových stránkách klubu.

Z pokračování v Edenu měl velkou radost i samotný hráč, kterému se povedlo především letošní jaro. Na začátku dubna vsítil gól ve třech zápasech v řadě – dvakrát skóroval proti Feyenoordu a jednou napnul síť i v utkání proti Pardubicím. 

Související obsah

"Mám velkou radost, že jsme se s klubem dohodli na mém pokračování. Jsem ve Slavii čtyři roky, teď vím, že přidám další dva. Cítím se tu moc dobře. Navíc po dvou letech tu budu moct dále pokračovat. Budu mít příležitost dál pomáhat Slavii hledat africké hráče. Jsme na tom domluvení, pro mě je to skvělé. Slavia mi dala všechno, rád jí to z mojí strany takhle vrátím," prozradil Traoré. 

Po předposledním derby se Spartou Slavia převzala symbolický klíč od hlavního města. Naposledy ale s Letenskými prohrála:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události