Hokej

Jsem stále optimista, divočina teď nepomůže, radí Hadamczik po blamáži

Jsem stále optimista, divočina teď nepomůže, radí Hadamczik po blamáži
Trenér Alois Hadamczik Zdroj: profimedia.cz

Český hokejový tým prohrál na světovém šampionátu druhý zápas v řadě. Po Švédsku nestačili naši hokejisté překvapivě také na Rakousko, se kterým padli po nájezdech. Ani tento nelichotivý výsledek však nemění názor hokejového trenéra Aloise Hadamczika, jenž je stále optimistou.

Český tým předvedl proti Rakousku hodně matný výkon. Naši se sice dostali do vedení, následně ale tento výsledek spíše drželi a nakonec těsně před koncem zápasu inkasovali. Vrchol zmaru pak přišel v nájezdech, kde naši hokejisté nebyli úspěšní ani v jednom případě. Naopak za soupeře se trefil Schneider, jenž přiřknul bonusový bod Rakousku.

Ani tento až ostudný výsledek však nemění názor bývalého reprezentačního kouče Aloise Hadamczika, jenž stále věří v úspěch. "Může to teď vypadat, že je to hodně špatné. Já ale stále věřím, že Jalonen je zkušený a bude vědět, jaké změny udělat. Je nutné zachovat klid, žádná divočina teď nepomůže. Jako trenérovi/divákovi mi přijde, že je na hráčích teď deka a nemají jiskru. Ale stále můžeme uhrát velký výsledek," doufá Hadamczik, který s hokejovou reprezentací získal na olympijských hrách v Turíně bronzové medaile. Na MS 2006 pak byl s českým týmem na druhém místě.

Související obsah

​V medaile věří český trenér i teď: "Stále jsem optimista. Tým má na medaili a já ho tipuju na finále. Věřím, že jeden výsledek se silným soupeřem, ať už to bude USA, nebo Finsko na závěr, může nastartovat tým k medaili," říká Hadamczik s tím, že je teď důležité, aby se ozvali zkušení hráči v týmu a finský trenér Kari Jalonen jim naslouchal.

"V týmu máme zkušené hráče, ať už to je Krejčí, nebo Červenka. Ti kluci si musí říct, co jim vyhovuje. A trenér nyní musí být kouč. V tuhle chvíli už to není o trénování, ale o koučinku a o tom, aby trenér našel se zkušenými hráči stejnou řeč. Udělat jim pohodu, aby dali pár gólů, chytili se a pak to mužstvo může být k neporažení," dodává zkušený trenér.

Česká hokejová reprezentace se v dalším zápase střetne s Lotyšskem, zápas se hraje ve čtvrtek.

Česko na MS posílí i David Pastrňák:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události