Hokej

Česká soupiska je kompletní. Reprezentaci doplní David Kämpf

Česká soupiska je kompletní. Reprezentaci doplní David Kämpf
David Kämpf v reprezentačním dresu Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Soupiska české hokejové reprezentace na letošním mistrovství světa je kompletní. Poslední posilou výběru Kariho Jalonena je útočník Toronta Maple Leafs David Kämpf. K týmu by se měl připojit ve čtvrtek.

Poslední posilu českého nároďáku potvrdil už generální manažer Petr Nedvěd. "David by se k týmu měl připojit ve čtvrtek, jeho zařazení do zápasové sestavy pak bude záležet na dohodě s trenéry," prozradil. Pro Kämpfa půjde o první start na mistrovství světa.

Už v úterý se potvrdil příjezd aktuálně nejlepšího českého hokejisty Davida Pastrňáka. Tým naopak musí opustit dvojice útočníků Petr Holík a Petr Kodýtek, kteří doposud s týmem trénovali, ale na soupisku se nevešli. "Oběma hráčům moc děkujeme za profesionální přístup a za jejich práci, kterou odvedli v průběhu celé přípravy i tréninků tady v dějišti mistrovství," doplnil Nedvěd.

Související obsah

​Kämpf i Pastrňák budou vítanými posilami, obzvláště po posledním výbuchu české reprezentace, která prohrála s Rakouskem 1:2 po samostatných nájezdech. Ve skupině B má tak aktuálně čtyři body a je na čtvrtém místě. Další zápas odehraje ve čtvrtek od 19:20 s Lotyšskem.

Takto se David Kämpf trefil v základní části do sítě Seattlu. Po gólu nepříjemně narazil do branky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události