MS v hokeji 2022

Simon se měl poprat s Hronkem. Jeho rodina potvrdila osobní problémy

Simon se měl poprat s Hronkem. Jeho rodina potvrdila osobní problémy
Dominik Simon v souboji s Antonem Bengtsson Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

V úterý opustil českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa útočník Dominik Simon. Samotné vedení týmu nechtělo celou věc komentovat, jelikož se jedná o osobní a citlivé téma. Ihned se začaly rojit spekulace, co se 27letému forvardovi stalo.

"Jelikož jde o velmi citlivou osobní záležitost a respektujeme Dominikovo soukromí, prosíme o pochopení, že se k celé záležitosti nebudeme více vyjadřovat," okomentoval celou událost generální manažer týmu Petr Nedvěd. Ihned se rozjel kolotoč spekulací, co se českému útočníkovi přihodilo.

Server iSport přišel s tím, že údajně mělo dojít ke rvačce mezi útočníkem Anaheimu Dominikem Simonem a obráncem Filipem Hronkem. Web TN.cz se snažil kontaktovat Simonova agenta Michala Sivka, který ale na telefonáty nereagoval.

Rvačku ale dementovali čeští komentátoři a údajně se opravdu jedná o velmi osobní téma. I když rodina Dominika Simona podle iDnes.cz konflikt mezi ním a Hronkem potvrdila. "Dominik po náročné sezoně opustil kvůli osobním a rodinným důvodům mistrovství světa po dvou zápasech v národním mužstvu. Nervy a emoce z ledu a osobního života vynesl i mimo led, když zkoušel vyvolat potyčku se spoluhráčem. I když nešlo o nic osobního, bohužel došlo i na fyzický kontakt," řekla Simonova rodina pro iDnes.

Podle zdrojů TN.cz přímo z Finska jde ale o další osobní problémy. A kvůli nim si řekl o uvolnění z týmu a vedení mu vyhovělo. Následně ho odvezlo na letiště a Simon odletěl zpět do Česka.

Související obsah

"Podle mých informací, a nejen podle mých, tak tam šlo o nějakou nevyřešenou minulost soukromého rázu. Incident mezi Dominikem Simonem a Filipem Hronkem nemá žádnou souvislost s herní stránkou ani s porážkou české reprezentace se Švédskem," řekl pro TN.cz redaktor deníku Sport Miroslav Horák.

​Podle zpráv přímo z týmu jeho odchod neměl na kabinu vůbec žádný vliv. Těžko si tak vysvětlit, čím byla zaviněna blamáž s Rakouskem, se kterým český celek prohrál 1:2 po samostatných nájezdech a vůbec poprvé ztratil s naším jižním sousedem na světovém šampionátu body.

Nevýrazné výkony výběru Kariho Jalonena by mohl zvrátit příjezd dvou útočníků Davida Pastrňáka a Davida Kämpfa. Češi jsou aktuálně ve skupině B na čtvrtém místě a mají čtyři body. Další zápas je čeká ve čtvrtek od 19:20 s Lotyšskem.

Na začátku sezony se Dominik Simon trefil ještě v dresu Pittsburghu do sítě Tampy Bay:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události