Nosková v kvalifikaci na French Open pokračuje, postupuje i Kolář

Linda Nosková Zdroj: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Ve středu odehrály druhé kolo kvalifikace o French Open dvě české sedmnáctileté tenistky. Linda Nosková třísetovou bitvu se Švýcarkou Perrinovou zvládla a zabojuje o účast v hlavní fázi. To Linda Fruhvirtová nedotáhla nadějně rozehrané utkání se Slovenkou Kužmovou a na turnaji končí. Jediný český muž Zdeněk Kolář také svedl třísetovou bitvu a stejně jako Nosková postoupil.

Fruhvirtová šla do zápasu s Kužmovou v roli velké favoritky, ale v prvním setu nevyužila vedení 5:3 a prohrála 5:7. V druhém setu si obě hráčky držely svá podání, pouze česká naděje sebrala soupeřce servis za stavu 4:3 a set dopodávala do vítězného konce.

Do rozhodující sady vstoupila Fruhvirtová skvěle. Nejprve brejkla soupeřku a za stavu 3:1 to zopakovala. Jenže ani výhoda dvou brejků jí nestačila. Slovenka totiž následná dvě podání Češce vzala a otočila na 5:4. Fruhvirtová poté udržela podání, jenže když podávala za stavu 5:6, servis už neudržela a zápas zakončila dvojchybou.

Lépe si vedla Linda Nosková. Ta proti Conny Perrinové prohrávala v prvním setu 4:6, ovšem zvládla otočit na 6:4. Druhý set začal ztraceným podáním Češky a zbylých devět gemů hráčky udržely své servisy, takže Švýcarka vyhrála 6:4. V rozhodující sadě jako první ztratila podání Nosková za stavu 2:2, ale odpověděla dvěma brejky, takže čtyřmi hrami v řadě ovládla třetí set 6:3.

V posledním kole kvalifikace se Nosková utká se Slovenkou Šramkovou. Ta postoupila rovněž po třísetové bitvě a v žebříčku je na 179. místě – o pouhých šest míst nad Noskovou.

Z českých mužů šel na antukovém grandslamu do akce pouze Zdeněk Kolář, který se utkal s Turkem Celikbilkem. V první sadě český hráč získal jeden brejk, což mu stačilo na výhru 6:4. V druhém setu Kolář prohrával už 2:5, ale dokázal sadu dovést do tiebreaku. V něm byl Turek na podání bezchybný a zkrácenou sadu vyhrál 7:4.

Rozhodující set byl ovšem jednoznačnou záležitostí v podání 25letého Čecha. Kolář vzal Celikbikovi dva servisy, vyhrál 6:1 a ve třetím kole kvalifikace na něj čeká Ital Agamenone.

​Na turnaji ve Štrasburku zvládla Karolína Plíšková osmifinálový souboj proti Američance Peraové. Ve třech setech ji přehrála 6:3, 1:6 a 6:1.