Slovácko se raduje z historické trofeje, ve finále poháru porazilo Spartu

Radost fotbalistů Slovácka Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalové Slovácko se raduje. Mužstvo z Uherského Hradiště porazilo ve finále domácího poháru pražskou Spartu 3:1 a získalo první trofej ve své historii. Základy své výhře dalo již v prvním poločase, kde Pražany přehrávalo a dalo tři branky. Za tým z Letné se prosadil pouze Dávid Hancko.

Domácí Slovácko do utkání naskočilo aktivně a již v desáté minutě dostal nadýchaný míč do vápna Kalabiška. Mladý obránce Suchomel se po něm ovšem ohnal a poslal jej k zemi. Rozhodčí Szikszay nařídil penaltu, kterou zakončením do pravé šibenice proměnil kanonýr Václav Jurečka. Vzápětí chtěl vyrovnat Krejčí, ale Nguyen jeho dalekonosnou ránu vyrazil.

Jurečka se po necelých dvaceti minutách mohl prosadit podruhé, Heču již překonal, ale těsně před čárou zakročil obránce Vitík. Domácí byli aktivní, Cicilia měl na hlavě další gól, ale mířil vedle branky. Po půlhodině se celek z Uherského Hradiště prosadil podruhé, po standardní situaci to domácí sehráli až na Reinberka, který se hlavou prosadil u penalty.

Sparta se chytila stébla tři minuty před koncem prvního poločasu. Po odhlavičkovaném míči se ke střele dostal Dávid Hancko, který se zakončením do levé šibenice nezmýlil a vstřelil nádhernou branku. Hned po rozehře si ale Sparta nepochopitelně nepohlídala útočnou akci a Reinberk bombou zpoza vápna navýšil vedení Slovácka.

​Vrátit svůj celek do utkání mohl Čvančara, který si naskočil na rohový kop z levé strany, branku se mu ale trefit nakonec nepovedlo. Čtvrtý gól domácích mohl přidat Cecilia, ale ten zblízka zakončoval jen do brankáře Heči. Následně si Slovácko aktivní hrou kontrolovalo stav duelu a nakonec získalo svůj první titul v historii.

Finále MOL Cupu:

1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 3:1 (3:1)
Branky: 11. Jurečka (pen.), 33. Reinberk, 43. Reinberk – 42. Hancko

V původním termínu by Spartu vedl ve finále Pavel Vrba. Po mizerných výkonech byl ale odvolán: