Fotbal

Slávista Musa se stal posilou Benficy, sešívaní se mohou těšit na miliony

Slávista Musa se stal posilou Benficy, sešívaní se mohou těšit na miliony
Fotbalista Petar Musa | Zdroj: profimedia.cz

Chorvatský útočník Petar Musa definitivně zůstává v Portugalsku. Tým Boavista, kde 24letý fotbalista ze Slavie hostoval, totiž využil klauzuli ve smlouvě a změnil hostování v přestup. Vytáhlý forvard se navíc stěhuje do slavné Benficy Lisabon, kde podepsal smlouvu na pět let.

Petar Musa splnil klauzuli ve smlouvě, že musí vstřelit více jak deset gólů za sezonu, to se mu v Boavistě s 11 přesnými zásahy povedlo, a navíc se stal tahounem týmu. Portugalský tým, který chorvatského forvarda odkoupil od Slavie za cca 3 miliony eur (cca 74 milionů korun), navíc nelenil a domluvil se na přestupu do Benficy Lisabon.

Třetí tým portugalské ligy, který si v příští sezoně zahraje o Ligu mistrů a v letošním ročníku milionářské soutěže se dostal do čtvrtfinále, měl za Petara Musu vysázet 5 milionů eur (cca 123 milionů korun).Slavia si tak díky podílu z přestupu a peněz z hostování údajně přišla až na 100 milionů korun. Petar Musa, který ve Slavii působil od roku 2017, se navíc dostal do nominace chorvatské reprezentace pro červnové zápasy v Lize národů.

Související obsah


Slavia získala za výhru v derby klíč od města Prahy, Sparta jim ale porážku oplatila v nadstavbě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události