Nečekaný debakl. Švýcarsko nasázelo Kanadě šest gólů a jde do čela tabulky

Hokejisté Švýcarska slaví gól do sítě Kanady Zdroj: Profimedia

Hokejisté Švýcarska jsou na mistrovství světa i nadále stoprocentní. V pátém zápase na turnaji porazili Kanadu vysoko 6:3 a mají tak velmi dobře nakročeno, aby celou skupinu vyhráli, čímž by si zajistili výhodnou pozici pro čtvrtfinále.

Před začátkem zápasu proběhl na ledové ploše slavnostní ceremoniál k příležitosti 120. zápasu Andrese Ambühla, který tím překonal několik desítek let starý rekord. Po úvodním oťukávání a několika neproměněných vyložených šancích se na konci první třetiny roztrhl s góly pytel. Skóre otevřel ve 12. minutě Kent Johnson, který projel s pukem přes celé kluziště, narazil si se spoluhráčem, najel za branku a nastřelil puk do brankáře Švýcarů, od kterého se odrazil do sítě.

Vedení Kanadě ale vydrželo pouhou minutu, když se Michael Fora dostal k odraženému kotouči a přesnou ranou k tyči srovnal na 1:1. O dalších 80 vteřin později mělo Švýcarsko dokonce výhodu přesilové hry, ale jak se ukázalo, výhoda to nebyla. Adam Lowry ujel obráncům a zakončením mezi betony strhl opět vedení na stranu Kanady. Na vyrovnání se ale opět nečekalo dlouho, když v 16. minutě vyrovnal Dean Kukan.

Do konce první třetiny byly k vidění ještě další dvě branky, každá na jedné straně, a tak se šlo do kabin za stavu 3:3. Po přestávce se už gólový brankostroj uklidnil. Ve druhé části hry padl pouze jeden gól, který měl na svědomí Nico Hischier a poslal Švýcary poprvé v zápase do vedení.

Velmi dobře vyšel Švýcarsku vstup i do třetí třetiny. Pius Suter vyrazil se spoluhráčem do protiútoku dva na jednoho, místo přihrávky zvolil střelu ke vzdálenější tyči a zamířil přesně. Země helvétského kříže tak šla do vedení už o dva góly. V závěru utkání to Kanada ještě zkoušela bez brankáře, ale nebylo jí to nic platné. Timo Meier vybojoval puk za vlastní brankou a střelou přes celé hřiště trefil prázdnou branku. Švýcarsko se tak díky výhře 6:3 posunulo do čela skupiny A.

Kanada –⁠ Švýcarsko 3:6

Branky a nahrávky: 12. Johnson (Barzal, Graves), 15. Lowry, 20. Batherson (Barzal) – 13. Fora (Meier, Kurashev), 16. Kukan (Hischier, Corvi), 20. Siegenthaler (Suter, Malgin), 27. Hischier (Kukan), 44. Suter (Malgin, Simion), 59. Meier

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022

Timo Meier září i v NHL. Proti Los Angeles Kings nastřílel v jednom zápase pět gólů: