Basketbalisté Miami málem přišli o velký náskok. Dramatický závěr ale zvládli

Al Horford z Bostonu brání v zakončení P.J. Tuckerovi Zdroj: Profimedia

Nečekané drama se odehrálo ve třetím zápase semifinále play-off NBA mezi Bostonem a Miami. Hosté v průběhu utkání vedli už o 26 bodů, ale nakonec se museli strachovat o výsledek. Závěrem ale těsnou výhru 109:103 uhájili a opět se ujali vedení v sérii 2:1. Domácím nepomohl ani čtyřicetibodový Jaylen Brown.

Basketbalistům Bostonu se v úvodních zápasech podařilo jednou vyhrát v Miami, a tak měli před domácími zápasy drobnou výhodu. Ta se jim ale začala rozplývat mezi prsty už v průběhu první čtvrtiny, když se Heat dostali do vedení už o 21 bodů.

V průběhu druhé části se hostům podařilo navýšit náskok dokonce na 26 bodů, což Celtics dokázali trochu zkorigovat, a tak se šlo do kabin za stavu 62:47 pro Miami. Ještě v průběhu třetí čtvrtiny to na velké drama příliš nevypadalo, když se hostům stále dařilo držet dvouciferný náskok.

​O něj ale přišli v poslední části hry. Celtics přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a rázem to bylo pouze o jeden bod. Schylovalo se tak k pořádně dramatické koncovce. Otočku ve skóre ale Heat nedovolili. Sedmi body v řadě opět navýšili vedení, na což už Boston nedokázal adekvátně zareagovat. Miami tak po výhře 109:103 vede 2:1 na zápasy a je zase o kousek blíže postupu do finále play-off NBA.