Muchová a Siniaková postoupily v Paříži do 2. kola. Bouzkové se měnila soupeřka

Karolína Muchová

Česká tenistka Karolína Muchová splnila na French Open roli favoritky a bez nejmenších problémů porazila domácí Carole Monnetovou 6:3 a 6:3. Potřetí v kariéře tak postoupila do druhého kola antukového grandslamu. V prvním kole uspěla také Kateřina Siniaková, která porazila bývalou světovou čtrnáctku Petru Martičovou 6:4, 7:6. Postoupila rovněž Marie Bouzková, která měla původně hrát s Lauren Davisovou, ale odstoupivší Američanku nakonec nahradila Ruska Gasanovová.

Karolína Muchová do utkání proti 249. hráčce světa vstoupila naprosto ideálně. Ihned jí vzala podání, což dokázala i následně potvrdit a vedla 2:0. V průběhu prvního setu se pak dostala do vedení už 5:1 a vše směřovalo k pohodlné výhře. Jenže dvacetiletá Francouzka dokázala ještě zabojovat a snížila na 3:5. Muchová si ale v následném gemu vytvořila další dva setboly, z nichž druhý proměnila a dostala se do vedení 1:0 na sety.

​Druhý set ale začal lépe pro soupeřku. Ve třetím gemu připravila Muchovou o podání čistou hrou a dostala se do vedení 2:1. Rodačka z Olomouce na to ovšem dokázala ihned zareagovat a čtyřmi vyhranými gemy v řadě otočila na 5:2. Za stavu 5:3 si pak Muchová vytvořila čtyři mečboly, přičemž ten poslední dokázala proměnit a po výhře 6:3 a 6:3 postoupila do druhého kola. V něm se česká reprezentantka utká s lepší z dvojice Sakkariová–⁠Burelová.

Kateřina Siniaková neměla v prvním kole French Open vůbec snadný los. Čelila bývalé světové čtrnáctce Petře Martičové. Chorvatka byla v utkání favoritkou, což na začátku utkání potvrzovala, když se dostala do vedení 3:1. České hráčce se ale podařilo průběh první sady otočit na 5:3 a šla podávat na vítězství. Tento úkol ale nezvládla, když neproměnila dva brejkboly. V následující hře ale soupeřce opět vzala podání a vyhrála 6:4.

​Do druhého setu opět vstoupila lépe Martičová, když díky brejku šla do vedení 2:1. Siniaková ale opět dokázala zareagovat, a tak druhá sada zamířila do dramatické koncovky. V ní česká hráčka za stavu 5:5 ztratila servis a Martičová mohla dopodávat. To se jí ale nepovedlo, a tak o vítězce musel rozhodnout tiebreak. V něm byla úspěšnější rodačka z Hradce Králové, když proměnila druhý mečbol a vyhrála zkrácenou hru 8:6. Ve druhém kole se Siniaková utká s lepší z dvojice Mladenovičová–⁠Fernandézová.

Hladký postup ve dvou setech zaznamenala v prvním kole také Marie Bouzková. Její původní soupeřku Lauren Davisovou nahradila Ruska Gasanovová a Češka s ní neměla žádné potíže. 69. hráčka světa ztratila za celý zápas pouze tři gemy a postoupila po výsledku 6:2 a 6:1. V druhém kole čeká na Bouzkovou 31. nasazená Elise Mertensová.

Nedělní výsledky českých tenistek na French Open:

K. Muchová –⁠ C. Monnetová 6:3, 6:3

K. Siniaková –⁠ P. Martičová 6:4, 7:6

M. Bouzková –⁠ A. Gasanovová 6:2, 6:1

V loňském roce dokázala celé French Open vyhrát Barbora Krejčíková. Dočká se obhajoby?