MS v hokeji 2022

Británie byla blízko velkému překvapení, Lotyši ale udrželi naději na čtvrtfinále

Hokejisté Velké Británie si mohli připsat první výhru na letošním mistrovství světa. Ještě na konci druhé třetiny vedli nad Lotyšskem 3:1, ale soupeři se podařilo skóre otočit. Lotyšsko tak ztrácí na postupové čtvrté místo před posledním zápasem dva body a ještě může věřit, že se podívá do čtvrtfinále. Naopak Velká Británie musí v posledním kole porazit Rakousko v základní hrací době, jinak sestoupí o kategorii níž.

Ačkoliv bylo Lotyšsko jasným favoritem, do vedení se v šesté minutě dostali hokejisté Velké Británie. Myers přihrál přes brankoviště Brettovi Perlinimu, který číhal u druhé tyčky, a pohodlně zasunul puk do odkryté branky. Ve třinácté minutě bylo Lotyšům ještě hůře, když na 2:0 snížil Cade Neilson, a Britové tak byli ještě blíže k nesmírně důležité výhře, kterou potřebovali k vytoužené záchraně.

Lotyšům se podařilo snížit ve 25. minutě zásluhou Oskarse Batny, který dorazil střelu Nikolajse Jelisejevse. O další dvě minuty si ale outsider utkání vzal dvougólové vedení zpátky, když se trefil Lewis Hook. Do kabin po druhé třetině se nakonec šlo za stavu 3:2 pro ostrovní tým, když se ve 35. minutě prosadil Janis Jaks.

​Ve třetí třetině se Lotyši hnali za vyrovnáním, což se jim podařilo v 52. minutě. V přesilovce předvedli povedenou kombinaci, na jejímž konci využil Richard Bukarts ležícího brankáře a zavěsil puk pod břevno. O další tři minuty později byla otočka dokonána po gólu Andrise Džerinse. Vedení 4:3 už Lotyši udrželi do konce a pořád drží naději na postup do čtvrtfinále.

Velká Británie –⁠ Lotyšsko 3:4

Branky: 6. Perlini (Myers, Neilson), 13. Neilson (Hook, Sa. Jones), 27. Hook (O'Connor, Batch) – 25. Batna (Jelisejevs, Čukste), 35. Jaks (Ro. Bukarts, Dzierkals), 52. Ri. Bukarts (Dzierkals, Ro. Bukarts), 54. Džerinš (Dzierkals, Čukste)

V pořadí 85. mistrovství světa v hokeji se hraje ve Finsku. Šampionát odstartoval 13. května a skončí 29. května 2022.

Vše o MS v hokeji 2022 Česko na MS - program a soupiska Výsledky a program MS v hokeji 2022