Další sporty

Dončič opět ukázal světový výkon, přesto Dallas prohrává již 0:3

Hodně jednoznačná je zatím série mezi Dallasem a Golden State v basketbalové NBA. Tým Stephena Curryho je pouze krůček od postupu do finále, naopak Mavericks jsou v pozici, kterou se nikdy nepovedlo otočit. Za celek z Texasu již tradičně zářil Luka Dončič, v posledním duelu nasázel 40 bodů.

Hvězdný 23letý basketbalista dělá, co může, ale zatím to vůbec nestačí. V prvním utkání rodák ze Slovinska nasázel "jen" 20 bodů, v posledních dvou duelech se ale pokaždé dostal k metě 40. V posledních dvou utkáních ale Mavericks ztratili devět bodů a je vidět značný rozdíl mezi oběma celky. 

V minulém duelu byl právě Dončič nejlepším střelcem. Dal čtyři trojky a celkem měl 40 bodů. Druhý byl Stephen Curry, jenž zaznamenal o devět košů méně. Druhým nejproduktivnějším hráčem Dallasu byl až Spencer Dinwiddie se ziskem 26 bodů. O výhře Golden State rozhodla především třetí čtvrtina, kde tým Stevea Kerra utekl na rozdíl devíti bodů.

Související obsah

Warriors v sestavě s nejlepším střelcem trojek v historii NBA Stephenem Currym jsou tak jediný krůček od postupu do finále NBA. Celek ze San Francisca má v klubové historii již šest titulů, ten poslední se datuje na rok 2018. Další duel série se hraje ve středu 25. května ve tři hodiny ráno. 

Semifinále play-off NBA: 

Dallas Mavericks – Golden State Warriors 100:109 (22:25, 25:23, 21:30, 32:31)
Nejlepší střelci: Dončič 40, Dinwiddie 26, Brunson 20 – Curry 31, Wiggins 27, Thompson 19
Stav série: 0:3

V prosinci minulého roku se stal Curry nejlepším "trojkařem" historie NBA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události