Fotbal

Kopal do kočky, teď má problém. Kurt Zouma byl obviněn ze tří trestných činů

Kopal do kočky, teď má problém. Kurt Zouma byl obviněn ze tří trestných činů
Fotbalista Kurt Zouma | Zdroj: Profimedia.cz

Francouzský obránce Kurt Zouma, který působí ve West Hamu, byl obviněn ze tří trestných činů podle organizace Animal Welfare Act. Někdejší hráč londýnské Chelsea byl ve dvou případech obviněn z toho, že způsobil zbytečné utrpení chráněnému zvířeti, a v jednom případě z porušení povinnosti ochrany zvířat.

Zouma pobouřil veřejnost v letošním roce, když byl zachycen na videu, kde bije kočky. Tehdy The Hammers udělili hráči pokutu stržením dvoutýdenního platu ve výši 250 000 liber (asi 7 milionů korun). Celek, kde působí i Tomáš Souček, jej ale ze sestavy nevyřadil. 

K soudu byl předvolán také jeho bratr Yoan, který jej při týraní koček natáčel. U soudu se mají společně objevit v úterý v 10:00. Kurt Zouma je obviněn ze dvou případů způsobení zbytečného utrpení chráněným zvířatům a z jednoho případu porušení povinnosti ochrany zvířat. 

Související obsah

​Kurt Zouma se bude hájit u londýnského soudu Thames Magistrates' Court. Není ovšem známé, jaký trest může obránce The Hammers dostat a zda to ovlivní jeho fotbalovou kariéru. 

Spoluhráčem Kurta Zoumy je Tomáš Souček, který byl v minulém roce vyhlášen fotbalistou roku v Česku: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události