Fotbal

Součka ve West Hamu kritizují. Klub s jednáním o nové smlouvě nespěchá

Součka ve West Hamu kritizují. Klub s jednáním o nové smlouvě nespěchá
Zklamaný Tomáš Souček Zdroj: Profimedia

V minulém ročníku se stal Tomáš Souček oblíbencem fanoušků, vstřelil deset branek a dostal se do hlasování o nejlepšího hráče celé Premier League. Příznivci The Hammers ale nejspíše rychle zapomněli. Český středopolař je středem kritiky, klub navíc pozměnil své stanovisko ohledně smlouvy pro reprezentačního kapitána.

V letošním ročníku vstřelil Souček o čtyři branky méně, David Moyes jej dokonce posadil na střídačku, a to v utkání s Norwichem ve 36. kole Premier League. Klub měl podle The Athletic ještě v únoru zájem o prodloužení smlouvy na další čtyři roky, nyní ale na tomto kroku tolik netrvá. 

Aktuálně má český záložník smlouvu do roku 2024. V té má ovšem opci, která mu může při aktivaci prodloužit kontrakt o jeden rok. Příznivci sedmého celku posledního ročníku Premier League jsou za tuto informaci rádi. Někteří si dokonce přejí odchod české osmadvacítky z klubu. 

"Neumí nahrávat, hrát s míčem, zpomaluje naši hru a nemá dobrý první dotek. V minulé sezoně alespoň skóroval, ale to už letos nezvládá," napsal například jeden z fanoušků na twitteru. Přidávali se ale i další. "To je dobře, nemá dobré výkony," dodal další příznivec The Hammers.

Související obsah

​K celé problematice kritiky vůči Součkovi se vyjádřil i známý fanouškovský twitterový účet West Ham Central. "Situace ohledně Součka a fanoušků se za rok změnila, což je opravdu smutné.

Souček má smlouvu ještě na další dva roky, jeho aktuální cenovka je na hodnotě 45 milionů eur (přes 1 miliardu korun). Zájem o havlíčkobrodského rodáka projevil v minulých dnech Juventus. Do West Hamu odešel kapitán českého fotbalového nároďáku v lednu 2020. Za Kladiváře odehrál již 105 utkání a vstřelil 19 branek. 

Souček se stal v minulé sezoně nejlepším českým hráčem roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události