Hirt má formu jako hrom. V další etapě Gira dojel třetí

Český cyklista Jan Hirt má na Giro d'Italia fantastickou formu. Po vítězství v úterní 16. etapě zazářil i tentokrát. Dojel si totiž pro třetí místo. V celkovém pořadí závodu se tak posunul na sedmou příčku. Pokud se mu bude dál dařit, mohl by překonat nejlepší český výsledek historie, o který se postaral díky pátému místu v roce 2011 Roman Kreuziger.

Českému jezdci Hirtovi se na Giro d'Italia nad očekávání daří. Formu potvrdil i v 17. etapě, v níž si dojel pro třetí místo. Na vítězného Santiaga Buitraga, jenž vyválčil na trati největší úspěch dosavadní kariéry, ztratil dvě minuty a 28 vteřin.

Díky výbornému umístění se Čech posunul v celkovém pořadí z deváté na sedmou příčku. Pokud by se mu nadále dařilo, mohl by vyrovnat nebo vylepšit výkon Romana Kreuzigera z roku 2011. Cyklista tehdy dojel celkově pátý a zaznamenal nejlepší výsledek na Giru v české historii. Do cíle závodu přitom zbývají čtyři etapy, ve kterých Hirt rozhodně může zaútočit.

​V čele podniku nadále zůstává ekvádorský reprezentant a vítěz Gira z roku 2019 Richard Carapaz. Ten si hlídá těsný náskok na Australana Jaie Hindleyho. Třetí místo prozatím patří španělskému cyklistovi Mikelu Landovi.

Na závodech často dochází i ke karambolům kvůli nepozornosti a neukázněnosti fanoušků: