Tenis

Djokovič i Nadal hladce postoupili, Zverev se druhým kolem protrápil

Djokovič i Nadal hladce postoupili, Zverev se druhým kolem protrápil
Tenista Novak Djokovič na letošním French Open. Zdroj: Profimedia.cz

Světová tenisová jednička Novak Djokovič si ve druhém kole French Open nebrala se soupeřem servítky a Slováka Alexe Molčana smetla z kurtu jednoznačným triumfem 3:0 na sety. Stejně si vedl ve večerním zápase i Rafael Nadal. Ten nedal domácímu Moutetovi jedinou šanci a zapsal vítězství 3:0. To třetí muž žebříčku ATP Alexander Zverev se proti Sebastianu Baezovi natrápil, nakonec však zvítězil 3:2 a postoupil v Paříži dál.

Djokovič sice odehrál v Paříži zatím jen dva zápasy, v obou ale ukázal slušnou formu. Nejprve ve třech setech vyprovodil z kurtu Japonce Nišioku, ve druhém kole si poradil i se Slovákem Alexem Molčanem. S tím rovněž neměl větší problémy. V  prvních dvou setech na antukovém povrchu dominoval a triumfoval 6:2 a 6:3. 

Ve třetí sadě polevil, čehož slovenský tenista využil. Srb si však výsledek pohlídal a ve třetím setu nakonec vyhrál 7:6. Duel pro něj byl navíc speciální, v týmu Molčana totiž momentálně pracuje Djokovičův bývalý trenér Marián Vajda, s nímž se 20násobný grandslamový vítěz nedávno pracovně rozešel. 

Úplně jinak si na hrací ploše vedl žebříčkově třetí nejlepší tenista světa Alexander Zverev. Ten se ve druhém kole utkal s Argentincem Baezem, jenž mu slušně zatápěl, a dokonce opanoval první dvě sady, a to 6:2 a 6:4. 

​Němec poté zkoncentroval síly a ovládl následující dva sety – na 2:2 dorovnal díky setům 6:1 a 6:2. O vítězi a postupu tak musela rozhodnout až pátá sada. V ní se Baez opět vyznamenal, nakonec ale padl. Zverevovi podlehl 5:7 a celkově 2:3 na sety. 

Související obsah

Přestože měl Rafael Nadal před French Open zdravotní problémy, dokázal se dát do kupy a vyrazil do Paříže, aby se pokusil získat svůj dvaadvacátý grandslamový titul. Ve druhém kole narazil na Francouze Mouteta a se 139. hráčem žebříčku ATP neměl slitování.

V prvním setu dominoval 6:3, poté svůj výkon ještě vylepšil a Moutet mohl být rád, že nedostal kanára. I ve třetí sadě si hvězdný Španěl vedl více než dobře, i když na začátku klopýtl a prohrával už 0:2, dokázal vývoj otočit a triumfoval 6:4. Celkově vyhrál 3:0 na sety a postupuje dál.

Djokovič–Molčan 3:0 (6:2, 6:3, 7:6)

Zverev–Baez 3:2 (2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5)

Moutet - Nadal 0:3 (3:6, 1:6, 4:6)

Na rozdíl od právě probíhajícího French Open nesmí na nadcházejícím Wimbledonu hrát ruští a běloruští tenisté:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události