Fotbal

Slavia hlásí první letní posilu. Z Boleslavi získala talentovaného mladíka

Slavia hlásí první letní posilu. Z Boleslavi získala talentovaného mladíka
Fotbalista David Douděra v dresu Mladé Boleslavi, Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová Slavia hlásí první letní posilu. Sešívaní získali 23letého Davida Douděru, který naposledy působil v Mladé Boleslavi. "V Mladé Boleslavi jsem dostal šanci hrát pravidelně první ligu a na to nikdy nezapomenu. Jsem moc rád, že se přestup zrealizoval," uvedl samotný hráč v tiskové zprávě. V Edenu podepsal smlouvu na tři roky.

Fanoušci fotbalové Slavie mohou vítat novou posilu. Klub se domluvil s talentovaným Lukášem Douděrou, jenž s pražským celkem podepsal smlouvu na tři roky. Třiadvacetiletý záložník či krajní obránce naposledy působil v Mladé Boleslavi, kde měl smlouvu ještě na rok. Sešívaní se však se Středočechy dohodli na přestupu. 

"Davidovi za rok končila v Mladé Boleslavi smlouva a SK Slavia Praha projevila o jeho služby eminentní zájem. David chce přijmout další výzvu a sportovní posun v kariéře," uvedl k přestupu generální ředitel FK Mladá Boleslav David Trunda v tiskové zprávě. 

Z přesunu do druhého celku uplynulé sezony Fortuna ligy měl sám hráč velkou radost. "Jsou to nádherné, nepopsatelné pocity. Užívám si to už od ranní zdravotní prohlídky. Už když sem přijíždíte a z dálky vidíte stadion, tak vám naskakuje husí kůže. Je to sen každého fotbalisty. Krásný den," řekl pro oficiální webové stránky klubu

Nezapomněl ale ani poděkovat Boleslavi, kde fotbalově hodně vyrostl. "Moc děkuji všem v klubu a samozřejmě také fanouškům, se kterými jsem si rozuměl. V Mladé Boleslavi jsem dostal šanci hrát pravidelně první ligu a na to nikdy nezapomenu. Měl jsem v Boleslavi těžké začátky, ale po boku zkušených kluků jsem cítil, jak pomalu rostu. Děkuji všem. Vždy se do Mladé Boleslavi budu rád vracet a fandit jí za to, co pro mě udělala," pověděl Douděra.

Související obsah

​Brzy 24letý fotbalista začínal s fotbalem v Xaverově a postupně se přes Viktorii Žižkov a pražský Meteor dostal do dorostu Dukly Praha. V jejím dresu se v pouhých 17 letech prosadil do dospělého A-týmu. Navíc pravidelně oblékal i mládežnický reprezentační dres – byl v kádru národního týmu U20 i U21. Aby mohl dál fotbalově růst, přesunul se na začátku roku 2020 do Mladé Boleslavi. 

V nejvyšší české soutěži prozatím odehrál 117 utkání (41 v dresu Dukly a 76 v Mladé Boleslavi), v nichž vstřelil 14 branek. Osm z nich navíc nasázel do sítí soupeřů v období od 26. února do 30. dubna 2022. 

V sezoně Slavia porazila v jednom z derby Spartu a převzala symbolický klíč od Prahy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události