Tenis

Šok na French Open. Siniaková s Krejčíkovou se odhlásily ze čtyřhry

Šok na French Open. Siniaková s Krejčíkovou se odhlásily ze čtyřhry
Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve finále Australian Open. Zdroj: Profimedia.cz

Tak to je velká škoda. České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se na právě probíhajícím French Open nezapojí do bojů o titul ve čtyřhře, kterou loni na kurtech Roland Garros vyhrálx. Z turnaje se totiž ve středu odhlásily. K rozhodnutí došlo kvůli Krejčíkové, která byla pozitivně testována na covid-19.

Loni na French Open triumfovaly, letos titul ale neobhájí. České tenisové hvězdy Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve středu oznámily, že se z grandslamového turnaje odhlašují. Důvodem je pozitivní test na covid-19, který měla Krejčíková. 

Nebýt nečekané jobovky, mohly obě hráčky šetřit síly jenom na deblové zápasy. Krejčíková totiž po tříměsíční pauze zaviněné zraněním lokte vypadla po porážce od Francouzky Parryové už v prvním kole, v tom druhém ji navíc následovala i Siniaková, jež podlehla Kanaďance Fernandezové. 

Související obsah

​Místo toho, aby se teď úspěšné sportovkyně soustředily jen na čtyřhru, z dějiště turnaje nejspíš brzy odletí. Siniaková navíc přijde o post světové jedničky v deblu. Obě hráčky tak nebudou moci zaútočit nejen na obhajobu, ale také na letošní druhý grandslamový titul, ten první totiž získaly zkraje roku na Australian Open. 

Ve dvouhře vypadla Krejčíková hned v prvním kole, čtyřhru si ani nezahraje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události