Blues odvrátili vyřazení parádní otočkou. MacKinnonův hattrick Coloradu nestačil

Hokejisté Colorada byli velmi blízko postupu do semifinále play-off. V pátém zápase vedli doma nad St. Louis ještě ve druhé polovině druhé třetiny o tři góly, ale hostům se povedla parádní otočka a vyrovnali pouhých 56 vteřin před koncem. Lavinám k výhře nestačil ani hattrick Nathana MacKinnona.

Colorado si mohlo v noci na čtvrtek zajistit postup do konferenčního finále play-off. Do zápasu vstoupili svěřenci trenéra Bednara ve velkém stylu. Do vedení se dostali už ve čtvrté minutě, když mezi kruhy přesně k tyči vypálil Nathan MacKinnon. Stejný hráč pak po povedené kombinaci s Rantanenem zvýšil na konci první třetiny už na 2:0.

Ještě veseleji bylo v Pepsi Center na začátku 25. minuty. Toews nahodil puk před branku, kde ho Gabriel Landeskog sklepl tak šikovně, že to znamenalo vedení už 3:0. Domácí tak byli velmi blízko postupu do dalšího kola play-off a málokdo pochyboval, že se jim to nepodaří už v tomto zápase.

Hokejisté St. Louis se však nevzdávali. Ve 35. minutě vybojovali puk v útočném pásmu a vytvořili akci, na jejímž konci Vladimir Tarasenko snížil střelou z levého kruhu na rozdíl dvou branek. V 50. minutě to pak už bylo po gólu Roberta Thomase jenom o branku a schylovalo se k pořádnému dramatu. Senzačního srovnání skóre se hosté dočkali v 56. minutě, kdy Justin Faulk zblízka dorazil puk za Kuemperova záda.

Radost z vyrovnání ale St. Louis netrvala dlouho. Nathan MacKinnon předvedl úžasné sólo, parádní kličkou se vyhnul obránci a střelou pod břevno vrátil svému týmu vedení. Hosté už pak neměli co ztratit, a tak zkoušeli hru bez brankáře, která nakonec byla úspěšná. Robert Thomas svým druhým gólem poslal zápas do prodloužení.

​V něm se čekalo na rozuzlení do 64. minuty. Rozhodující branku vstřelili hosté, když Tyler Bozak tvrdou ranou k tyči prostřelil Kuempera. Série se tak vrací za stavu 3:2 z pohledu Colorada do St. Louis.

Noční zápas play-off NHL:

Colorado Avalanche –⁠ St. Louis Blues 4:5 po prod. (stav série 3:2)

Branky: 4. MacKinnon (Lehkonen, Byram), 19. MacKinnon (Rantanen, Makar), 25. Landeskog (Toews, MacKinnon), 58. MacKinnon (Byram) – 35. Tarasenko (Leddy, Schenn), 50. Thomas (Bučněvič, Leddy), 56. Faulk (Toropčenko, Leddy), 60. Thomas (Tarasenko, Bučněvič), 64. Bozak (Leddy, Barbašev)