Basketbalisté Bostonu otočili zápas v Miami a jsou krok od finále

Nejlepší tým Východní konference po základní části pravděpodobně skončí v play-off těsně před branami finále. Hráči Miami nezvládli důležitý pátý zápas na své palubovce, když prohráli s Bostonem Celtics 80:93. Za hosty se na výhře nejvíce podíleli Jaylen Brown a Jayson Tatum, kteří nastříleli 25 a 22 bodů.

Začátek utkání nabídl vyrovnanou podívanou. Hosté si sice vytvořili mírný náskok, který se ale Miami podařilo hravě smazat. A po první čtvrtině vedli domácí o dva body. Tento náskok dokázali ve druhé části hry ještě zvýšit na rozdíl sedmi bodů a do kabin nakonec odcházeli s pětibodovým náskokem.

Po přestávce se ale dění na palubovce rapidně změnilo. Boston začal hrát na vyšší obrátky, díky čemuž se dostal brzy do vedení. Po třech čtvrtinách vedl už o 11 bodů. Tento náskok pak dokázal v poslední čtvrtině ještě navýšit až na 23 bodů, na což už Miami nenašlo adekvátní odpověď. Sice se domácím podařilo náskok snížit, ale konečné prohře 80:93 nezabránili. Boston tak může v příštím zápase na domácí palubovce sérii ukončit a postoupit do finále play-off.