MS v hokeji 2022

Všechno se teď maže. Proti Němcům nesmíme být ustrašení, varuje Červenka

Všechno se teď maže. Proti Němcům nesmíme být ustrašení, varuje Červenka
Zdroj: Profimedia

České hokejisty ve čtvrtek odpoledne čeká čtvrtfinále mistrovství světa, což je klíčový zápas celého turnaje. To si moc dobře uvědomuje i kapitán Roman Červenka, který utkání tohoto typu zažil na světových šampionátech už osmkrát a v polovině případů z něj vyšel jako vítěz. "Cesty byly různé. Někdy jsme odehráli skvělou skupinu a skončili jsme ve čtvrtfinále. Jindy to bylo jako na houpačce a čtvrtfinále se udělalo. Všechno se teď maže," uvědomuje si.

Vyvrcholení bojů ve skupinách je pro české hokejisty přijatelné. Díky postavení týmů po základní části se svěřenci trenéra Jalonena vyhnou ve čtvrtfinále Kanadě a Švýcarsku, tedy papírově silnějším týmům, a změří síly s Německem, které by před turnajem v klíčovém zápase určitě brali. Kapitán Roman Červenka si ale uvědomuje, že to nebude nic lehkého. "Těžký soupeř. Budou nepříjemní, hodně bruslí a jsou siloví. Věřím, že máme lepší tým. Když se budeme držet naší hry, tak to zvládneme," řekl pro hokej.cz.

Českým hokejistům se příliš nepovedl začátek turnaje. Na úvod sice porazili sestupující Velkou Británii, ale pak přišly dvě porážky, přičemž ta od Rakouska po samostatných nájezdech byla opravdu nečekaná. Po těchto utkáních ale přišla vzpruha v podobě příjezdu Davida Pastrňáka a tři výhry v řadě, které zajistily postup mezi nejlepších osm. 

Související obsah

"Bylo to trochu nahoru a dolů. Některé části zápasů jsme odehráli velice dobře, jiné pasáže to zase nebylo ono. Všechno to ale směřovalo k tomuto zápasu. Snad se ukáže, že jsme se na to připravili," doufá Červenka. A jak ke klíčovému zápasu přistoupit? "Nesmíme se bát hrát nebo být ustrašení. Půjdeme za vítězstvím a nebudeme čekat, co udělají Němci," burcuje kapitán týmu, který odehraje už deváté čtvrtfinále mistrovství světa ve své kariéře. Přesto cítí, že to není zápas jako každý jiný. "Lehká nervozita je normální, každý to má individuálně trochu jinak. Jde o to, abychom byli mentálně připravení odevzdat všechno," dodává.

Takto Roman Červenka hovořil před turnajem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události