Další propadák Plíškové. Na French Open vypadla s hráčkou ze třetí stovky

Karolína Plíšková končí na French Open potřetí za sebou už ve druhém kole. Tentokrát nestačila na domácí Leolii Jeanjeanovou, které patří až 227. místo ve světovém žebříčku a nikdy předtím na žádném grandslamovém turnaji nestartovala ani v kvalifikaci. Bývalá světová jednička s ní uhrála pouhé čtyři gemy. Z českých hráčů se na pařížských dvorcích ve čtvrtek představí ještě Zdeněk Kolář, který se postaví světové čtyřce Stefanosu Tsitsipasovi.

Karolína Plíšková měla namále už v prvním kole, kdy s Francouzkou Tessah Andrianjafitrimovou prohrála první set 2:6, ale nakonec se jí podařilo zápas otočit. Ve druhém kole si tak chtěla zlepšit reputaci a neúspěchy z předchozích let na French Open.

Začátek zápasu proti Leolii Jeanjeanové zvládla, když první dva servisy udržela, ovšem poté herně úplně odešla. Od stavu 2:2 prohrála čtyři gemy v řadě, na což navázala i ve druhé sadě.

​Druhý set zlepšenou hru české hráčky nepřinesl. Jeanjeanová se rychle dostala do vedení 4:0 a tento náskok si dokázala udržet až do konce. Francouzská tenistka se tak raduje z výhry 6:2, 6:2. Jednalo se o její druhé setkání s českou tenistkou v letošní sezoně, jenže 17letá Linda Nosková ji dokázala ve finále ITF turnaje v Croissy-Beaubourg porazit 6:3 a 6:4.

Výsledky českých tenistů v druhém kole French Open:

Leolia Jeanjeanová – Karolína Plíšková 6:2, 6:2
Čas zápasu: 1:17

Zdeněk Kolář – Stefanos Tsitsipas – začátek 17:15

V prvním kole v Paříži neuspěla po zranění ani Barbora Krejčíková. Svůj neúspěch oplakala na tiskové konferenci: