Fotbal

Skvělý design a nejnovější technologie, takové je nové studio Nova Sport

Již v sobotu 28. května se v Paříži odehraje finále fotbalové Ligy mistrů a Nova Sport bude u toho i se zbrusu novým sportovním studiem. V jednom z nejmodernějších studií ve střední Evropě bude Nova Sport kromě Ligy mistrů hostit experty i před zápasy Bundesligy, LaLigy, Serie A, ale také hokejové NHL či Moto GP.

"Finále Ligy mistrů bude skutečně velkolepá akce v rámci Nova Sport. Celý den chystáme tematické vysílání pouze Ligy mistrů na Nova Sport 3, kde poběží večer i finále. Chystáme skvělé studio s hosty a samozřejmě posíláme štáb do Paříže," popisuje plán vysílání šéf sportu na Nově Dušan Mendel, jenž se rozpovídal o novém multifunkčním studiu.

"Sportovní studio nám umožní tvořit ještě lepší doprovodný program k našim prestižním soutěžím. Už rok vysíláme nejen Ligu mistrů UEFA, ale i LaLigu, Serii A a Bundesligu. Naší stálicí je i francouzská Ligue 1 s Messim a Neymarem. Stále se snažíme servis pro fanoušky posouvat směrem dopředu a nové studio je významným krokem na této cestě," dodává Mendel.

O novém sportovním studiu promluvil také technický ředitel TV Nova Josef Uher. "Jedním ze strategických cílů naší společnosti je přinášet kvalitní obsah a být lídrem v inovacích a technologiích na televizním trhu. Nové sportovní studio je největší sportovní studio v České republice a je přizpůsobené tak, abychom v budoucnu mohli naplno využívat možnosti technologického rozvoje," naznačil možné budoucí zapojení rozšířené reality.

Související obsah

"Vznikalo to necelý rok, v září jsme požádali o rozpočet a samotné práce byly od konce ledna," dodává Uher k časové náročnosti nového multifunkčního studia.

To architekt MgA. Tomáš Jaroš se podílel na designu nového studia. "Šli jsme do toho s nadčasovostí. Je potřeba, aby studio fungovalo nějakou dobu. My jsme chtěli mít základní tvary, které budou fungovat a jen tak se neokoukají divákovi," říká.

Související obsah

​"Všem se nám samozřejmě moc líbí, konečně máme vlastní studio. Už jenom ten pohled je prostě nádherný," rozplývá se Milan Štěrba, který bude při finále Ligy mistrů ve studiu jako moderátor. Hosty pak budou Martin Jiránek a Daniel Kolář.

"Líbí se mi, jak to tady hraje barvami, ten nádech lehce růžové a fialové. Hlavně je to studio naše," přidává komentátor Vojtěch Tichava, který bude spolu s kolegou Michalem Jinochem přímo na stadionu Stade de France. V Paříži pak bude také reportér Štěpán Sokol, jenž bude přinášet ty nejaktuálnější informace nejenom do sportovního zpravodajství, ale také do studia Ligy mistrů. Mimo to poskytne rozhovor se speciálním hostem, vítězem finále LM z roku 2005 Vladimírem Šmicerem.

Kromě samotného přímého přenosu letošního finále je v sobotu 28. května věnován Lize mistrů UEFA na Nova Sport 3 celodenní program. Finále Liverpool vs. Real Madrid s předzápasovým povídáním v novém studiu pak odstartuje ve 20:00 na Nova Sport 3.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události