Osmnáctou etapu na Giru rozhodl únik. Hirt se posunul už na šesté místo

Český cyklista Jan Hirt je na italském Giru d'Italia už na celkovém šestém místě. V dnešní 18. etapě sice dojel až na 34. místě, nicméně po odstoupení Joaa Almeidy se posunul o jednu příčku v celkovém pořadí. Čtvrteční závod vyhrál Belgičan Dries de Bondt.

18. etapa se po horském pekle vrátila na rovinu, čekal se tak spíše závěrečný spurt nejlepších sprinterů. Nicméně hned v úvodu se vytvořil zajímavý únik, který nakonec úspěšně dojel až do cíle.

Ve čtyřčlenné skupině se pak nejlépe dařilo belgickému cyklistovi de Bondtovi, který v 18. etapě zvítězil a připsal si životní úspěch.

V celkovém pořadí nedošlo během závodu k žádné změně. Lídr Gira Richard Carapaz skončil na 22. místě a nadále drží náskok tří vteřin před Jaiem Hindleym. Už před 18. etapou ale kvůli pozitivnímu testu na covid odstoupil doposud čtvrtý Joao Almeida.

​To posunulo českého cyklistu Jana Hirta už na průběžně šesté místo. 31letý závodník ve čtvrtek skončil na 34. příčce a udržel si stejnou časovou ztrátu. Aktuálně tak na vedoucího Carapaze ztrácí 7 minut a 12 vteřin. Naopak páté místo, kterým by Hirt vyrovnal nejlepší český výsledek na Giru, drží Španěl Bilbao. Hirt na něj ztrácí celkově 53 vteřin, které může smazat během posledních třech etap, z nichž dvě jsou horské.