Na French Open končí i Kolář. Po dramatu nestačil na světovou čtyřku

Stefanos Tsitsipas ukončil první účast Zdeňka Koláře na French Open. Čtvrtý hráč světa se ale s českým tenistou z druhé stovky pořádně natrápil. Hned třikrát se set rozhodl až v tiebreaku, ale nakonec Řek zvítězil ve čtyřech setech. Na turnaji už před tím skončily české hráčky Petra Kvitová i Karolína Plíšková.

Kolář se o 130 příček v žebříčku ATP výše postavenému Řekovi postavil vůbec poprvé v kariéře. Tsitsipas ve třetí gemu vzal Čechovi podání a náskok 4:1 přetavil k zisku prvního setu 6:3.

Do druhého setu lépe vstoupil český tenista, za stavu 2:1 vzal soupeři podání a následně vedení potvrdil při svém servisu. Tsitsipas ale manko následně smazal a sada se protáhla do tiebreaku. V dlouhé, napínavé zkrácené hře nakonec triumfoval Řek 10:8. Ve třetí sadě se scénář opakoval. Tentokrát však v tiebreaku exceloval Kolář a sadu si připsal po zkrácené hře 7:3, čímž snížil na 1:2 na sety.

​Duel tak šel do čtvrtého setu, kde Kolář opět světové čtyřce statečně vzdoroval a i tentokrát dostal sadu do tiebreaku. Tsitsipas ale nakonec dramatickou koncovku zápasu zvládl a po více jak čtyřech hodinách porazil českého tenistu 3:1 na sety.

Řeckého hráče čeká v příštím kole Švéd Miakel Ymer, který si ve druhém kole poradil s Danielem Evensem 3:1 na sety.

Z. Kolář – S. Tsitsipas 1:3 (3:6, 6:7, 7:6, 6:7)