Tenis

Světová čtyřka smekla před Kolářem: Nechal na kurtu duši, uvedl Tsitsipas

Pro tenisové fajnšmekry to byl zápas jaksepatří. Světová tenisová čtyřka Stefanos Tsitsipas sice byl v duelu 2. kola French Open proti Zdeňku Kolářovi jasným favoritem, Čech ho ale dokázal pořádně potrápit a padl až po dramatické čtyřsetové bitvě. Na svou stranu si získal nejen fanoušky, ale i sympatie řecké tenisové hvězdy. "Bojoval a nechal na kurtu duši," řekl finalista Roland Garros z loňské sezony.

Svou první účast v Paříži si chtěl Zdeněk Kolář sice pořádně užít, ale také hodlal uhrát slušný výsledek. Nakonec sice vypadl už ve 2. kole, zanechal za sebou ale vynikající dojem. 

Když mu los do cesty postavil světovou tenisovou čtyřku Stefanose Tsitsipase, mohlo se zdát, že bude zápas jasnou záležitostí řeckého finalisty Roland Garros z uplynulé sezony. To, co se odehrálo na kurtu, ale zvedlo ze sedaček snad všechny tenisové příznivce.

Čech totiž soupeře pořádně potrápil, a vzal mu dokonce set. Daleko neměl ani k zisku další sady, tu ale prohrál 6:7. I když poté padl 1:3 na sety, získal na svou stranu díky bojovné hře a parádním úderům i fanoušky, kteří dokonce skandovali jeho jméno a hlasitě ho povzbuzovali. 

Poklonu českému tenistovi vysekl i sám Tsitsipas. "Bojoval a nechal na kurtu duši. Dokázal se vypořádat s každou situací," chválil Koláře po čtyřhodinovém utkání. Co naopak nechápal, byl jeho vlastní výkon.

Související obsah

​​"Abych byl upřímný, opravdu nevím, co se stalo. Jen jsem se snažil hrát svůj tenis a zdálo se, že se věci v tiebreaku otočily. Začal jsem znovu nabírat na síle, což se dá označit za zázrak. Snažil jsem se zůstat v zápase co nejvíc, ale nakonec všechno zafungovalo dobře. Konec pro mě byl hodně emocionální," přiznal. Zatímco Kolář se z dvouhry pakuje, Tsitsipase čeká v dalším kole Švéd Mikael Ymer.

Tenista Zdeněk Kolář Tsitsipase pořádně potrápil, Řek ho za výkon pochválil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události