Fotbal

Velká pocta pro český fotbal. Fousek bude delegátem na finále Ligy mistrů

Velká pocta pro český fotbal. Fousek bude delegátem na finále Ligy mistrů
Zdroj: Profimedia

Fotbaloví fanoušci už se nemohou dočkat. Už tuto sobotu se na pařížském Stade de France odehraje finále letošního ročníku Ligy mistrů, v němž se střetnou Liverpool a Real Madrid. V utkání ale bude figurovat i jeden Čech. Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petr Fousek totiž byl na zápas nominován jako delegát. "Nesmírně si vážím důvěry, kterou ve mně UEFA a její předseda Aleksander Čeferin vložili," uvedl fotbalový funkcionář.

Prestižní finále fotbalové Ligy mistrů se může pyšnit českou účastí. Předseda FAČR Petr Fousek totiž dostal důvěru světových fotbalových funkcionářů a byl na zápas mezi Liverpoolem a Realem Madrid nominován jako delegát. 

"Nesmírně si vážím důvěry, kterou ve mně UEFA a její předseda Aleksander Čeferin vložili. Je to velmi náročná mise a obrovská zodpovědnost. Beru to ale také jako poctu pro celý český fotbal a naši fotbalovou asociaci, které reprezentuji," uvedl k velké poctě sám Fousek v tiskové zprávě.

Ten se v mezinárodních strukturách fotbalu pohybuje už roky a těší se respektu. V nedávné době významně přispěl i k tomu, že se finále příštího ročníku Evropské konferenční ligy uskuteční v pražském Edenu.

Související obsah

​Momentálně se ale může těšit na jiný fotbalový svátek. Na vyprodaném Stade de France v Paříži, jenž pojme přes 80 tisíc diváků, odstartuje finálová bitva už v sobotu ve 21:00 a hlavním rozhodčím bude Francouz Clément Turpin. Duel bude vysílán živě na Nova Sport 3.

Finále letošního ročníku Ligy mistrů bude sledovat celý fotbalový svět:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události