Ostatní sporty

Miami srazilo Boston a vynutilo si sedmý zápas. Heat dotáhl k výhře Butler

Basketbalisté Bostonu v semifinále NBA proti Miami. Zdroj: Profimedia.cz

Basketbalisté Miami měli v semifinále NBA proti Bostonu sice nůž na krku, dokázali však soupeře porazit. A vyrovnali sérii na 3:3. Zápas byl přitom hodně vyrovnaný a oba týmy bojovaly o každý bod. Heat nakonec triumfovali 111:103. Na vítězství měl největší podíl Jimmy Butler, který zapsal vynikajících 47 bodů, devět doskoků a osm asistencí.

V basketbalové NBA vrcholí boje o titul a v noci na sobotu mohlo být jasné, kdo ve finále doplní Golden State Warriors. Boston vedl nad Miami už 3:2 na zápasy a měl možnost sérii definitivně ukončit.

Houževnatý celek z Miami ale nechtěl připustit vyřazení a vybičoval se k vynikajícímu výkonu. První čtvrtinu opanoval o sedm bodů a vyhrál ji 29:22. A v podobných výkonech pokračoval i v dalších třech čtvrtinách.

V té druhé sice Heat zapsali o pět bodů méně než Celtics, jinak ale dominovali. Ve třetí části hry zaznamenali o pět bodů víc než soupeř a v té poslední bylo skóre 29:28 pro Miami.

​O triumfu 111:103 tak prakticky rozhodla právě povedená úvodní část hry. Nejvíc se o vítězství zasloužil Jimmy Butler, který byl na palubovce nezastavitelný. Nasbíral totiž 47 bodů, 9 doskoků a 8 asistencí. Nejlepší hráč Bostonu Jayson Tatum připsal na své konto 30 bodů, 9 doskoků a 4 asistence.

O tom, kdo postoupí a zahraje si finále letošní sezony proti Golden State Warriors, se tak rozhodne až v posledním, sedmém zápase.