S French Open se loučí i svěřenec Radka Štěpánka. Korda nestačil na Alcaraze

Tenista Sebastian Korda na letošním French Open. Zdroj: Profimedia.cz

Americký tenista s českými kořeny Sebastian Korda si na French Open balí kufry. Syn úspěšného tenisty Petra Kordy a svěřenec bývalého hráče Radka Štěpánka nestačil na vycházející hvězdu Carlose Alcaraze, kterému podlehl hladce ve třech setech. Zatímco 30. muž žebříčku ATP tak musí kousat smutný konec, Španěla čeká v další fázi turnaje Rus Chačanov.

Korda si v prvních dvou kolech na Roland Garros připsal skalpy Millmana a Gasqueta a ve 3. kole chtěl překvapit světovou šestku Carlose Alcaraze, který míří raketově nahoru.

S teprve 19letým Španělem se syn grandslamového vítěze Petra Kordy rval o každý míč a zápas byl hodně vyrovnaný. V prvním setu svěřenec trenéra Radka Štěpánka padl těsně 4:6 a stejným výsledkem skončila i druhá sada. Závěrečný set už vyšel podle představ soupeři, jenž nedopustil drama a s přehledem vyhrál set 6:2.

Korda tak prohrál jednoznačně 0:3 a s Paříží se po slušných výkonech z úvodních dvou kol loučí. Smutnit ale až tolik nemusí. Při loňské premiérové účasti na French Open vypadl hned v prvním kole, teď si tedy polepšil.