Ostatní sporty

Lakers prý mají nového kouče. Volbu propálil hvězdný LeBron James

Lakers prý mají nového kouče. Volbu propálil hvězdný LeBron James
Basketbalový trenér Darvin Ham. Zdroj: Profimedia.cz

Basketbalisté slavného Los Angeles Lakers podle zákulisních zdrojů našli nového trenéra. Přestože to klub ještě neoznámil veřejně, měl by se jeho koučem stát 48letý Darvin Ham. Ten byl jako asistent u titulu Milwaukee v roce 2021 a má za sebou i velmi slušnou hráčskou kariéru. V LA by se neobjevil poprvé, v realizačním týmu Lakers působil už v letech 2011–2013. Že je dohoda na spadnutí, potvrdil na svých sociálních sítích i hvězdný LeBron James, jenž napsal, že je z volby trenéra "zatraceně nadšený". A tak trochu prozradil, co se u Lakers chystá.

Ještě to není oficiální, ale basketbalové Los Angeles Lakers už údajně má nového kouče. Podle kuloárů a různých indicií by se jím měl stát Darvin Ham, jenž poslední čtyři roky pracoval jako asistent v Milwaukee.

Lakers po nepovedené sezoně vyhodili trenéra Vogela a hledali náhradu, která by tým vrátila zpět na přední příčky. Ham prý udělal velmi silný dojem. Může se totiž pyšnit řadou úspěchů. V roce 2004 se stal jako hráč šampionem NBA, v roce 2021 slavil z pozice asistenta trenéra s Bucks. Proto mu vedení Lakers předložilo nabídku, kterou podle Sky Sports údajně přijal.

Že se nejedná o spekulace, ale o hotovou věc, nejspíš nechtěně prozradil i hvězdný LeBron James. Ten na své sociální sítě umístil vzkaz, který hovoří za vše. "Zatraceně nadšený. Gratuluji a vítej, kouči DHame,"  napsal ve svém tweetu. 

Související obsah

Pokud klub nového trenéra ve funkci opravdu potvrdí, stane se Ham 28. trenérem Lakers v historii. V organizaci by nepůsobil poprvé. V týmu z "města andělů" pracoval jako asistent už v letech 2011–2013.

Proti Lakers se dařilo třeba českému hráči Tomáši Satoranskému:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události