Fotbal

Pozvedl pohár pro vítěze Ligy mistrů a konec. Kapitán Realu Madrid se loučí

Pozvedl pohár pro vítěze Ligy mistrů a konec. Kapitán Realu Madrid se loučí
Marcelo s trofejí pro vítěze Ligy mistrů Zdroj: Profimedia

Kapitán Realu Madrid Marcelo končí kariéru. A rozloučil se více než stylově, když se svým týmem dokázal opět vyhrát Ligu mistrů. V sobotním finále královský velkoklub porazil Liverpool 1:0, a ačkoliv Brazilec do zápasu nenastoupil, měl tu čest pozvednout jako první nad hlavu "ušatý pohár". Následně prohlásil, že to byl jeho poslední zápas v dresu Realu. Třiačtyřicetiletý fotbalista vyhrál s Bílým baletem Ligu mistrů celkově pětkrát.

Marcelo přišel do Realu Madrid 1. ledna 2007 z mateřského Fluminense. A pro Los Blancos to byl příchod snů, jelikož jednomu z nejúspěšnějších celků na světě pomohl hned k 25 trofejím. Další už ale v bílém dresu nepřidá, což potvrdil ihned po finále.

"Byl to můj poslední zápas v Realu Madrid. Jsem plný emocí, protože moje poslední utkání dopadlo takto skvěle. Nedokážu si to vysvětlit. Zůstal bych v Realu celý svůj život, ale nemohu. Už jsme o tom v klubu mluvili a je to definitivní rozhodnutí," potvrdil jeden z nejslavnějších levých beků historie klubu.

Související obsah

​"Je neuvěřitelný pocit vyhrát 25 trofejí s Realem Madrid. Cítil jsem spoustu radostných emocí, když jsem zvedl nad hlavu 14. pohár pro vítěze Ligy mistrů. Je pro mě nyní těžké veškeré emoce popsat. Tahle sezona byla neuvěřitelná a tuto trofej jsme si zasloužili. Je to pro mě vzácný moment. Vyhrál jsem Ligu mistrů pětkrát. Nikdy jsem si nemyslel, že to dokážu," řekl po finále. Je otázkou, zda ukončí kariéru definitivně, nebo se vrátí zpět do brazilského Fluminense.

Marcelo s Realem Madrid získal pětkrát pohár Ligy mistrů, šestkrát španělský titul, dvakrát španělský pohár, pětkrát vyhrál španělský Superpohár a třikrát evropský Superpohár. K tomu čtyřikrát ovládl mistrovství světa klubů.

Takto si Real Madrid dokráčel pro 14. titul v Lize mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události