Fotbal

Jsou na vině fanoušci, nebo policie? UEFA řeší události během finále Ligy mistrů

Jsou na vině fanoušci, nebo policie? UEFA řeší události během finále Ligy mistrů
Logo organizace UEFA, ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia.cz

Velkou kontroverzi nabídlo finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem. Na vině byli fanoušci anglického celku, kteří měli mít falešné vstupenky, na což policie zareagovala nevpuštěním fanoušků na stadion. Někteří příznivci The Reds byli dokonce "zneškodněni" slzným plynem či pepřovým sprejem. Celá situace jde nyní do rukou nezávislého vyšetřování.

Jedna strana viní fanoušky, kteří se chtěli dostat na stadion nezákonně. Druhá jde zase proti francouzské vládě a policii. Celou tajenku má rozlousknout nezávislé vyšetřování. Tuto novinku oznámila v pondělí organizace UEFA, která je pořadatelem finále Ligy mistrů. 

Na svém oficiálním webu oznámila, že zprávu sestaví Dr. Tiago Brandão Rodrigues z Portugalska, který je poslancem portugalského parlamentu a předsedou výboru pro životní prostředí a energetiku. V letech 2015 až 2022 byl portugalským ministrem školství, členem nadační rady Světové antidopingové agentury a také portugalským olympijským atašé během olympijských her 2012 v Londýně.

Související obsah

Rodrigues sestaví kompletní přezkum rozhodování, odpovědnosti a chování všech subjektů zapojených do finále. Aby bylo zaručeno nezávislé postavení v procesu, souhlasil Rodrigues s provedením tohoto úkolu na základě pro bono (práce vykonávaná bez nároku na odměnu či mzdu). Po obdržení zprávy od všech relevantních stran podnikne UEFA další kroky.

Finále LM ovládl Real Madrid. Koukněte se na sestřih: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události