Fotbal

Součkův spoluhráč týral kočku, soud mu napařil veřejně prospěšné práce

Fotbalista Kurt Zouma létá už od zimy v pěkném průšvihu. Zkraje února se totiž objevilo na veřejnosti video, na kterém týrá svou kočku. Přestože se francouzský reprezentant za své chování omluvil, dostal se jeho čin před soud. Sedmadvacetiletý hráč West Hamu teď vyfasoval trest – musí absolvovat 180 hodin veřejně prospěšných prací. Jeho bratr, který nahrávku na sociální sítě umístil, byl potrestán mírněji.

V únoru obletěly svět šokující záběry, na kterých úspěšný a známý fotbalista Kurt Zouma kope a mlátí svou kočku. Celý incident natočil jeho bratr Yoan, který ho umístil na sociální síť snapchat. Oba se ihned dočkali tvrdé kritiky. Zpátky se nedržel ani Daniel Křetínský, jenž je spolumajitelem West Hamu, kde francouzský reprezentant působí. 

"Bezvýhradně odsuzujeme chování Kurta Zoumy ve zveřejněném videu. Mluvili jsme s Kurtem a věc budeme řešit interně, ale rádi bychom zdůraznili, že v žádném případě neakceptujeme týrání zvířat," okomentoval čin londýnský klub.

Událost se navíc stala předmětem vyšetřování a soud teď dospěl k rozhodnutí. Hazel Stevensová, která přednesla obžalobu, podle Sky News uvedla, že na nahrávce je jasně slyšet, jak Zouma na kočku nadává. "Zabiju ji. Přísahám, že ji zabiju," řekl údajně. Navíc se sám u soudu přiznal, že zvířeti opravdu způsobil utrpení. 

Související obsah

​Na základě videa i dalších podrobností tak byl sedmadvacetiletému obránci vyměřen trest – vyfasoval 180 hodin veřejně prospěšných prací. Navíc nesmí po dobu pěti let chovat kočky. Jeho bratr Yoan, který všemu přihlížel a navíc týrání kočky natáčel, dostal mírnější trest – 140 hodin veřejně prospěšných prací a stejný zákaz chovu koček po dobu pěti let. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události