Fotbal

Real Madrid si stěžuje na UEFA. Důvodem je incident při Lize mistrů

Real Madrid si stěžuje na UEFA. Důvodem je incident při Lize mistrů
Fanoušci Realu Madrid | Zdroj: profimedia.cz

Španělský velkoklub Real Madrid žádá od UEFA vysvětlení v souvislosti s finále Ligy mistrů, které bylo poznamenáno výtržnostmi a chaosem před pařížským stadionem Stade de France. Podle vedení bílého baletu utrpělo několik jejich fanoušků zranění.

Finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem mělo být fotbalovým svátkem, jenže místo toho došlo před začátkem utkání k velkému skandálu. Před stadionem Stade de France totiž vypukl neskutečný chaos, který souvisel s dlouhými frontami a čekáním.

Zápas se tak nakonec konal s více jak 30minutovým zpožděním. V tu dobu se navíc v okolí odehrávaly velké nepokoje, do kterých se zapojili i těžkooděnci. Někteří fanoušci se navíc nestihli dostat na tribuny včas, a některé příznivce dokonce ani s platným lístkem nepustili vůbec.

Související obsah

​Real Madrid nyní žádá odpovědi na to, co se při zápase stalo. "Jak bylo zřejmé z odhalených snímků zveřejněných médii, několik fanoušků bylo napadeno, obtěžováno, přepadeno a okradeno násilným způsobem. Tyto události pokračovaly, když se pohybovali ve svých autech nebo autobusech, což způsobilo obavy o jejich fyzické zdraví. Někteří fanoušci dokonce museli v důsledku zranění strávit noc v nemocnici," píše španělský tým na klubových stránkách.

Bílý balet se pak také diví, proč se finále LM přesunulo z ruského Petrohradu nakonec do Paříže. "Chceme vědět, jaké byly důvody, které vedly k určení místa konání finále a jaká kritéria byla vzata v úvahu s ohledem na to, co se ten den stalo," dodává Real ve svém vyjádření.

Související obsah

Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) už v pondělí oznámila, že se incidentem bude zabývat nezávislá vyšetřovací skupina. Následně pak UEFA podnikne další kroky.

Real Madrid nakonec ve finále Ligy mistrů porazil Liverpool 1:0 a stal se šampionem. Za posledních osm let získal bílý balet trofej z milionářské soutěže hned pětkrát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události