Fotbal

Vaclík je jasná jednička, ale chceme dát možnost i dalším brankářům, říká Chytrý

Vaclík je jasná jednička, ale chceme dát možnost i dalším brankářům, říká Chytrý
Asistent reprezentačního trenéra Jiří Chytrý | Zdroj: Profimedia

Česká fotbalová reprezentace vstoupila do Ligy národů vítězně, když porazila Švýcarsko 2:1. Velký podíl na tom měl brankář Tomáš Vaclík, který pochytal několik vyložených šancí soupeře, což na tiskové konferenci ocenil i asistent trenér Jiří Chytrý. "Tomáš svými výkony pozici jedničky neustále obhajuje. Ale může se stát, že dáme příležitost dalším klukům, aby nabrali zkušenosti, kdyby Tomáš z nějakého důvodu nemohl. Ostatní kluci mají také vynikající výkonnost."

Kromě Tomáše Vaclíka ocenil Chytrý i individuální výkon Jana Kuchty, který vstřelil první gól českého týmu. "Jeho dva poslední výkony proti Švédsku a Švýcarsku byly velmi kvalitní. Byl pro tým užitečný. Jeden gól vstřelil a při druhém vyvinul tlak na obranu. Přesvědčil nás, že do role reprezentačního utočníka dorostl a může hrát klidně i spolu s Patrikem a Adamem," pěl na 25letého útočníka chválu.

Řeč byla o Adamu Hložkovi, který ve čtvrtek oficiálně přestoupil ze Sparty do Leverkusenu. "Myslím, že je jednoznačně dobře, že přestoupí a bude hrát Bundesligu a Ligu mistrů. Bude moci zúročit ten talent. Pokud pro toho hráče přijde taková výzva, musí ji čelit. Pak má šanci, že se stane top hráčem jako Patrik Schick." K oficiálnímu oznámení přestupu do Německa došlo jen několik hodin před večerním zápasem. "Nemyslím si, že se to na něm projevilo v utkání se Švýcarskem. A pokud jo, tak pozitivně, protože se může uklidnit, že to má dotažené," myslí si Chytrý.

Související obsah

​V příštím zápase čeká český tým Španělsko, které v úvodním zápase skupiny remizovalo s Portugalskem 1:1. "Španělsko je dominantní na míči a vytváří si hodně příležitostí proti všem týmům. Dokáží měnit tempo hry. Musíme udržet koncentraci, abychom nepodlehli uspokojení, že si teď můžeme odpočinout. Chceme zopakovat minimálně výkon ze zápasu se Švýcarskem," říká odhodlaně asistent trenéra. 

Detailní taktická příprava na soupeře ale ještě neproběhla. "O Španělech zatím nemáme všechny informace, protože jsme měli dopoledne trénink na hřišti. Ale podle prvotních informací měli proti Portugalcům držení míče 60 %, takže byli opět dominantní. V tom utkání ale byli přímočařejší, na to se chceme podívat," naznačil Chytrý. 

Černý si začal užívat fotbal. Na srazu reprezentace zazpíval parťákovi z klubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události