Fotbal

S rozhodnutím Šilhavého souhlasím, první gól jsme měli ubránit, říká Poborský

S rozhodnutím Šilhavého souhlasím, první gól jsme měli ubránit, říká Poborský
Karel Poborský Zdroj: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Čeští fotbalisté mají za sebou povedené utkání se Španělskem, se kterým remizovali 2:2, ačkoliv v poslední minutě vedl tým Jaroslava Šilhavého 2:1. Vyrovnání přišlo po sporném gólu Iniga Martíneze. Mluvilo se ale také o nevystřídání Jakuba Jankta a o pětiminutové hře v deseti, při které Češi inkasovali. Jak zápas viděl legendární český fotbalista Karel Poborský?

Češi dlouho sahali po historickém vítězství, ale o vedení 2:1 přišli v poslední minutě, a se Španělském se tak rozešli smírně. "Tento výsledek se Španělskem musíme brát jako úspěch. Myslím, že i samotný výkon byl kvalitní a byly tam fáze, kdy jsme byli lepší. Ale samozřejmě tam byly i momenty, kdy jsme měli štěstí a Španělsko nás přehrávalo," začal své hodnocení zápasu Karel Poborský.

"Byli jsme agresivní a bylo vidět, že jsme měli chuť je porazit. To je vždycky pozitivní. Je to pro nás hodně cenný bod," pokračovala česká fotbalová legenda. Ta se vyjádřila i k samotnému spornému gólu z poslední minuty, kvůli kterému došlo na dělbu bodů, a Češi tak mají v Lize národů čtyři body.

"Těžko říct, jestli byl, nebo nebyl. Ale fotbal je o emocích a kvůli tomu ho máme všichni rádi. Ale je třeba rozhodčího respektovat. Vždyť jsou to také jen lidé. Podle mě nemá smysl se v tom víc vrtat. Ale míč nejspíš v bráně byl. Takto se chová, když se míč odrazí od břevna a pak ven, tak tam bývá celým objemem," přidal svůj pohled na celou situaci.

Související obsah

​Hodně se mluvilo také o výkonu rozhodčích, který se spoustě lidem nezamlouval. "Rozhodčí o výsledku určitě nerozhodl. Asi jsem viděl už lepší výkony sudích, ale viděl jsem i horší. Je fakt, že tam byly fáze, kdy obě mužstva byla podrážděná a agresivní víc, než bylo potřeba. Pak to zavání tím, že se to nějak zvrtne. V tu chvíli to jde vždycky za rozhodčím. Byly tam situace, kdy to bylo hodně vypjaté a některé zákroky za hranicí. Takže od sudích to nebyl super výkon, ale viděl jsem opravdu daleko horší výkony," okomentoval výkon sudích bývalý záložník, jenž si v reprezentaci připsal 118 startů.

Ten se také vyjádřil k Janu Kuchtovi a jeho krásnému lobu, při kterém si nejeden fanoušek vzpomněl na ikonický lob Karla Poborského proti Portugalsku z mistrovství Evropy 1996. "Byl to krásný gól, ale musím ocenit i přihrávku Černého. Kuchta si zkontroloval stopera, měl dost času a líbilo se mi, že nebyl zbrklý. Vypadalo to, že přesně ví, co chce udělat. Provedl to naprosto skvěle. Je to technicky náročné, ale to je i obstřelit gólmana. Prostě buď tu techniku máte, nebo nemáte. Pak je to o tom, jak to máte zažité a jestli si na to troufnete," přidal svůj pohled bývalý hráč Sparty i Slavie.

Sám přiznal, že Kuchtův lob byl tomu jeho podobný. "Bylo to asi hodně podobné, ale nechci, aby se to srovnávalo. Prostě to provedl skvěle. Celkově teď hraje nadstandardně a bývá teď naším nejlepším hráčem na hřišti. Prokazuje, že by si zasloužil lepší angažmá, než má aktuálně," dodal Poborský. Jan Kuchta má ale v Lokomotivu Moskva smlouvu až do roku 2026.

Související obsah

​"Svými výkony si o to říká a já bych mu to přál. Má daleko na víc než na Rusko. To je navíc teď v nějaké situaci a doba tam bude jenom horší. Také si myslím, že pro všechny neruské kluky už to tam bude s vyděláváním peněz hodně těžké," doplnil trojnásobný mistr české ligy.

Ten se také zastal Jaroslava Šilhavého, který ve 44. minutě neposlal na hřiště místo zraněného Jakuba Jankta nikoho, a Češi tak hráli v deseti. Při krátké přesilovce Španělů navíc tým z Pyrenejského poloostrova srovnal na 1:1. "Já mu rozumím. Prostě tam nechtěl poslat nerozcvičeného hráče z lavičky, aby si náhodou také něco neutrhl. Ale ten gól, co jsme dostali, nebyl tím, že jsme hráli v deseti. Ve vápně byli dva Španělé a našich tam bylo šest. To bychom prostě měli být schopni ubránit," uzavřel hodnocení Poborský.

Šilhavý po více než roce nominoval do reprezentace Ondřeje Kúdelu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události