Golden State nestačilo ani Curryho 31 bodů. Boston se ujímá ve finále vedení

Basketbalisté Bostonu Celtics zvládli třetí finálový zápas na výbornou. Na domácí palubovce zvítězili nad Golden State Warriors 116:100. Nejproduktivnějším střelcem zápasu byl jako již tradičně Stephen Curry, ale ani jeho 31 bodů na výhru nestačilo.

Domácím se velmi povedla první čtvrtina. Jako první se sice bodově prosadili hráči Golden State, ale poté se Bostonu podařilo vytvořit až 15bodový náskok. Ve druhé čtvrtině drželi Celtics vytvořené vedení a po prvním poločase vedli o 12 bodů – 68:56.

Ve třetí čtvrtině se ale utkání zdramatizovalo. Hráči Golden State zabrali, a dostali se dokonce do jednobodového vedení 83:82. Jednalo se ale jen o záchvěv, na který se nepodařilo navázat. Bylo to podruhé a naposledy, co svěřenci trenéra Kerra v utkání vedli. Už na začátku poslední části hry si domácí vytvořili opět dvouciferný náskok, který do konce zápasu nepustili, a vyhráli 116:100. Největší podíl na tom měly tradiční opory Jaylen Brown a Jayson Tatum, které nastřílely 27 a 26 bodů.