Fotbal

Někteří policisté cíleně hledali problémy, říká starosta Liverpoolu po Lize mistrů

Někteří policisté cíleně hledali problémy, říká starosta Liverpoolu po Lize mistrů
Těžkooděnci neváhali proti fanouškům použít třeba slzný plyn. Zdroj: Profimedia.cz

Zatímco si Real Madrid užívá čtrnáctý titul v Lize mistrů, chování pařížských policistů, kteří proti fanouškům neváhali použít pepřový sprej, je stále v řešení. Starosta Liverpoolu na dnešním mítinku prohlásil, že někteří policisté cíleně vyhledávali problémy.

Francouzská policie se již za své jednání omluvila, avšak poznamenala, že neměla jinou alternativu. ​​"Věřím, že policisté činili s dobrými úmysly. Rodiny byly sprejem zasaženy, za to se omlouvám, ale nebyla jiná možnost," řekl v senátu šéf francouzské policie Didier Lallement. Zároveň však přiznal, že jednání policie, která měla lidi chránit, bylo jednoznačné selhání. Lallement chce najít a postihnout osoby, které situaci zavinily. Vyzval všechny anglické i španělské fanoušky, aby podali na policii svá svědectví.

U barikád před stadionem, oddělujících zónu jen pro vstup s platnou vstupenkou, použila pro získání kontroly nad situací pepřový sprej. Liverpoolští byli ohroženi a navíc čelili i útokům násilnických skupin v ulicích Paříže. Francouzský senát nyní incident prošetřuje. Francouzské úřady za rozbušku incidentu označily pozdní příjezd fanoušků a podvodníky, kteří chtěli projít na falešnou vstupenku. Někteří fotbaloví fanoušci se snažili na stadion vniknout přelezením mříží. Výsledkem byl chaos, který se rozpoutal u vstupních turniketů. Situaci navíc zhoršil výpadek aplikace pro elektronické vstupenky.

Související obsah

Během probíhajícího vyšetřování se zjistilo, že všechny bezpečnostní kamery kolem stadionu byly smazány. Ředitel mezinárodních vztahů Francouzské fotbalové federace Erwan Le Prévost vysvětlil, že záznamy jsou automaticky mazány po sedmi dnech.  

V době incidentu byl přímo na místě redaktor TV Nova Štěpán Sokol. Takhle to vypadalo před stadionem:

​"Den se ze snu proměnil v noční můru. Někteří policisté cíleně vyhledávali problémy," konstatoval liverpoolský starosta Steve Rotheram, který se finále mezi Liverpoolem a Realem Madrid sám zúčastnil. Také poznamenal, že byl na místě okraden.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události