Warriors jsou poslední krok od zisku titulu, rozhodl i fantastický koš

Basketbalisté Golden State Warriors ovládli pátý finálový duel play-off NBA a chybí jim poslední výhra k zisku titulu. Na domácí palubovce dokázali Warriors zvítězit nad Bostonem 104:94.

Golden State vstoupili do zápasu lépe a po prvním poločase vedli už o 12 bodů. Jenže Boston se v průběhu třetí čtvrtiny probral, dorovnal skóre, a dokonce se dostal i do vedení 74:72.

Klíčovým momentem zápasu se tak stal famózní koš, který vstřelil Jordan Poole. Basketbalista Warriors zaznamenal s klaksonem oznamujícím konec třetí čtvrtiny parádní trojku z dlouhé vzdálenosti a skóre se opět přetočilo na stranu domácích. Ostatně Poole dokázal podobný kousek předvést i ve druhém finálovém zápase, navíc opět s koncem třetí čtvrtiny.

​Golden State pak ve čtvrté čtvrtině už vedení nepustili a nakonec vyhráli 104:94. Nejlepším střelcem domácích se nakonec stal Andrew Wiggins, který vstřelil 26 bodů a přidal 13 doskoků a 2 asistence. Na straně Celtics zaznamenal double double Jayson Tatum (27 bodů, 10 doskoků, 4 asistence).