Fotbal

Legenda City bude trénovat Burnley. Tým chce vrátit zpátky do Premier League

Anglický klub Burnley FC hlásí velkou posilu. Tým totiž nově povede belgický trenér Vincent Kompany. 36letý bývalý fotbalista naposledy trénoval Anderlecht Brusel, nyní se pokusí vytáhnout Burnley zpět do Premier League.

Vincent Kompany je legendou Manchesteru City, se kterým získal čtyři tituly v Premier League. Nyní se bývalý belgický fotbalista vrací do Anglie, aby pomohl Burnley.

Britský klub v letošní sezoně sestoupil z Premier League a právě Kompany by měl tým vytáhnout zpátky do nejvyšší soutěže. "Vincent je osvědčený lídr a jeho nápady ohledně fotbalového klubu Burnley, jeho chuť uspět a jeho zaměření na to, aby klub dovedl zpět do Premier League, na mě udělaly velký dojem," prohlásil předseda Burnley FC Alan Pace. Právě Pace letos v dubnu po téměř 10 letech odvolal trenéra Seana Dychea, kterému se vůbec nedařilo.

Související obsah

36letý trenér naposledy působil v Anderlechtu Brusel, kde v první sezoně 2019/2020 zastupoval roli hrajícího kouče. Od sezony 2020/2021 se pak stal trenérem na plný úvazek a v uplynulém ročníku 2021/2022 dovedl belgický klub ke třetímu místu v lize.

Související obsah

Bývalý kapitán Manchesteru City podepsal s Burnley tříletou smlouvu. V týmu se pak potká také s českým útočníkem Matějem Vydrou, kterému mu ale končí v červnu smlouva a nový kontrakt zatím neuzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události