MMA

Soupeř je bulldog s plechovou hlavou. Martínek je ale lovec obrů, říká Reinders

V KSW pomýšlíme na titul, Michal chce trofeje a skalpy těch nejlepších, s takovou už v sobotu vstoupí Michal Martínek do nejprestižnější evropské MMA organizace. Podívejte se, jak debut proti Filipu Stawowému vidí jeho trenér André Reinders i co bude v zápase klíčové. Celý galavečer můžete v sobotu sledovat od 19:00 na Voyo.

Co pro Michala Martínka znamená debut v KSW?
Znamená to pro něj hodně. Michal měl trochu smůlu, vždy podepsal s nějakou velkou zahraniční organizací a pak se stal nějaký problém. Prvně americká PFL, kde byla smlouva kvůli covidu-19 zrušena ještě před tím, než mohl zápasit. Zápasil v ACA, což je ruská organizace, odkud jsme odešli kvůli okolnostem, které se stále dějí. Světových organizací zas tolik není a KSW patří mezi ty nejprestižnější. Takže naše kroky vedly tam a je to pro nás radost, že Michal okusí zase jinou klec, zkusí soupeře v této organizaci. Je to pro nás velká událost a myslím, že i pro Čechy to je zajímavé, protože Poláci jsou nám poměrně blízko. Stejně tak můžeme přitáhnout polského diváka a KSW, aby udělalo nějaký větší turnaj u nás.

Váš svěřenec má za sebou angažmá v ACA, kde nasbíral zápornou bilanci 1-2, byť prohra s Denisem Smoldarevem byla dost kontroverzní. Jak jeho poslední zápasy hodnotíte?
Je to tak. Poslední prohra byla hodně kontroverzní, protože byla zapříčiněna dvěma fauly, kdy prvně dostal úder hlavou na bradu a pak úder na zátylek, který ho poslal k zemi. Bohužel v rámci pravidel s tím nešlo moc dělat a má to zapsané jako prohru. Pro mě ten zápas ale jako by nebyl. Každopádně to ukazuje tu cestu, kterou si Michal zvolil. Nechce snazší cestu, ale zápasit s těmi nejlepšími na světě, což ACA bylo. Proto i teď KSW, kde jsou opravdu silní zápasníci.

Související obsah

Po prohře může být návrat těžký. Jak je na tom Martínek před KSW?
Michal je na tom skvěle. On je zápasový typ. Miluje tu výzvu. Vidím na něm, čím má lepšího soupeře, tím udělá lepší výkon. Po té prohře jsme se o tom bavili. On si vše srovnal v hlavě. To znamená, že ten zápas jako by nebyl. Kdyby to byl zápas na dvě kola, kdyby svou chybou prohrál, ale tady to tak nebylo. Hned prvním úderem schytal hlavičku a pak zátylek, takže se to nedá příliš počítat. Jak jsem říkal, Michal je zápasový typ. Typ, který se žene za vrcholky a za trofejemi. Je to ten lovec obrů, jak sám říká. Takže on se těší hodně.

Zápasový typ, ale jaký je při tréninku? Poslouchá vás, nebo si rád dělá, co chce?
Já to mám se svěřenci obecně nastavené tak, aby to, co jim říkám, sami chápali. Nebojím se diskuze. Když mi řeknou svůj názor, tak se snažíme pohled sladit, aby vedl k ideálnímu výsledku. Což je u nás výhra. My se s Michalem známe dlouho, jsme kamarádi, takže spolu komunikujeme otevřeně. Řekne mi, že by tohle chtěl dělat jinak, tak vždy najdeme nějaký kompromis. Kompromis přináší výsledek a náš cíl je stejný – aby Michal vyhrával, dosahoval úspěchů v zahraničí a přinesl tu slávu do Čech.

Související obsah

Jakou máte v KSW pozici a s jakými ambicemi do organizace vstupujete?
Nechci předbíhat, ale určitě pomýšlíme na titul. V těžké váze jste dva tři zápasy o titulové šanci. Poláci jsou nám mentálně blízko a myslím, že nás mají rádi. Nechci říct, že mají snahu nám pomoci, tam je to o tom, že se utkávají ti nejkvalitnější evropští bojovníci, ale cítím, že je Michal pro KSW zajímavý a chtějí ho budovat. Máme silný tým, se kterým chce KSW jednat a přitáhnout další bojovníky, což nám samozřejmě dává nějaký bonus.

Znamená to, že by do KSW mohl brzy zavítat další z vašich svěřenců?
Ze strany KSW rozhodně zájem je.

Martínka čeká Filip Stawowy, 9 výher, 2 porážky a 8 ukončení před limitem. Můžeme se těšit na přestřelku?
Filip Stawowy je silový typ, takový rváč. Rád chodí do přestřelky, není to extra technik, ale takový bulldog, který se snaží soupeře umlátit. Michal je rozhodně techničtější a bude to o tom, kdo si prosadí svou hru. Neříkám nic tajného. Michal bude chtít udržet vzdálenost, využít technických předností a nenechat se strhnout do přestřelky.

Je těžké tipovat, ale kdybyste musel udělat predikci výsledku?
Predikce se v těžké váze dělají hrozně těžko. Zápas může skončit v první minutě, stejně tak to může být patnáctiminutová bitva. Ale vzhledem k tomu, že oba vydrží, Stawowy má plechovou hlavu a hodně snese, Michal to samé a oba jsou bojovníci, tak to může být patnáctiminutová bitva. Já hlavně věřím, že Michal předvede skvělý výkon, přiveze vítězství a zápas se bude líbit.

KSW 71 Zdroj: Nova Sport

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události