Palát se proti Coloradu gólově prosadil. Výhru přesto slaví Avalanche

V NHL se konečně rozjely boje o Stanley Cup. V prvním zápase mezi Coloradem a Tampou Bay nakonec uspěli domácí. Za hosty se sice trefil Ondřej Palát, ale Avalanche nakonec uspěli 4:3 v prodloužení a vedou v sérii 1:0 na zápasy.

Jako první se prosadilo Colorado, a to už v osmé minutě. Z levého kruhu se trefil střelou zápěstím Gabriel Landeskog. O necelé dvě minuty už to bylo o dvě branky. Avalanche uspěli s důrazným napadáním a z mezikruží se prosadil Valerij Ničuškin.

Ve 13. minutě ale bylo sníženo. Nick Paul se dostal za obranu Colorada a bekhendovým blafákem překonal Kuempera. Ještě v první třetině ale Avs opět odskočili. Přesilovku pět na tři využil Artturi Lehkonen.

Tampa se ale nevzdala a v polovině utkání se dostala na dostřel. Před branku si sjel Ondřej Palát, kterému předložil kotouč Kučerov a český útočník z hranice brankoviště dal druhý gól Lightning.

​O 48 sekund později bylo dokonce srovnáno. Od modré čáry propálil naprosto vše Michail Sergačjov. Do konce řádné hrací doby se nic nestalo a šlo se do prodloužení. V něm po přihrávce Ničuškina uklidil puk do prázdné branky André Burakovsky.

Colorado tak zvítězilo 4:3 v prodloužení a v sérii se ujalo vedení 1:0 na zápasy.

Colorado Avalanche – Tampa Bay Lightning 4:3 pr. (3:1, 0:2, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Landeskog (Rantanen, Byram), 10. Ničuškin (MacKinnon), 18. Lehkonen (Rantanen, Landeskog), 62. Burakovsky (Ničuškin, Compher) – 13. Paul (Hedman, Point), 33. Palát (Kučerov, McDonagh), 34. Sergačjov (Hagel, Cirelli).