Hokej

Palát odvedl při gólu opět parádní práci, chválí českého útočníka Kučerov

Palát odvedl při gólu opět parádní práci, chválí českého útočníka Kučerov
Ondřej Palát a Nikita Kučerov Zdroj: Profimedia

Hokejisté Tampy Bay v prvním finálovém souboji NHL prohráli s Coloradem 3:4 v prodloužení. Druhý gól Lightning vstřelil Ondřej Palát, kterého před brankou našel jeho spoluhráč Nikita Kučerov. A ten měl pro českého útočníka opět pouze slova chvály.

"Snažil jsem se zatáhnout kotouč co nejhlouběji do pásma a počkat na druhou vlnu. Tam už pak byl Pally, který se tam výborně dostal, odvedl tam opět parádní práci a pak už jen nastavil hokejku. Snažil jsem se ho tam prostě nějak naslepo najít a ono to vyšlo," popsal na tiskové konferenci druhou branku Tampy Kučerov, který bekhendovou přihrávkou našel před brankou právě Paláta.

Lightning na Colorado nakonec nestačili, když prohráli 3:4 v prodloužení. "Nebyli jsme příliš dobří na puku. Sice jsme dobře forčekovali, ale to prostě nestačí. Navíc jsme nevyužili nějaké šance," byl si vědom chyb Brayden Point, který se vrátil do sestavy Tampy po desetizápasové pauze, kterou zavinilo zranění v dolní části těla.

Související obsah

​"Musíme být daleko aktivnější na puku, rychleji přecházet přes střední pásmo a musíme mít lepší první dotyk," uvědomuje si Point, který u první branky Lightning asistoval. "Přitom jsme měli poměrně dobrý start do zápasu, ale pak jsme udělali pár chyb. Budeme ale stoprocentně připravení na další zápas," ubezpečuje 26letý útočník.

"Máme v kabině skvělou partu a několik tahounů. Prostě někdy jste dole a někdy nahoře. Trenéři fungují skvěle. Do dalšího zápasu ještě změníme nějaké věci. Teď jsme samozřejmě smutní, ale věříme, že to bude ještě dlouhá série," doufá Point.

Podívejte se na sestřih prvního zápasu finálové série mezi Coloradem a Tampou Bay:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události