Fotbal

Bývalý kapitán ruské sborné zkritizoval válku. Jsem proti umírání lidí, řekl

Bývalý kapitán ruské sborné zkritizoval válku. Jsem proti umírání lidí, řekl
Ruský fotbalista Igor Děnisov v dresu Lokomotivu. Zdroj: Profimedia.cz

Na Ukrajině už více než tři měsíce probíhá válečný konflikt, který vyvolala ruská invaze z konce února letošního roku. Na dění ve východní Evropě už zareagovala řada sportovců i sportovních organizací, kteří ruskou agresi odsoudili. Hvězdy ruského sportu se však ve většině případů držely zpátky. To však neplatí o bývalém fotbalovém reprezentantovi Igoru Děnisovovi, jenž ruské počínání tvrdě zkritizoval. "Jsem proti umírání lidí," uvedl v nedávném rozhovoru se sportovním blogerem Nobelem Arustamyanem.

Proti ruské invazi na Ukrajinu se postavil už ve chvíli, kdy konflikt začal. Tehdy bývalý ruský reprezentant Ivan Děnisov prý dokonce nahrál vzkaz samotnému prezidentu Putinovi, v němž ho žádal, aby válku zastavil. Ruská média ale prý nechtěla jeho výzvu zveřejnit. 

Teď se o válce rozpovídal znovu. A to v rozhovoru se sportovním blogerem Nobelem Arustamyanem. V něm se nechal slyšet, že když se o invazi dozvěděl, byl to pro něj šok a hrůza. "Jsem proti umírání lidí," zdůvodnil své stanovisko pro server OE24 bývalý kapitán ruské sborné, jenž v roce 2019 ukončil hráčskou kariéru. "Mám strach, že můžu kvůli těmhle slovům skončit ve vězení, nebo dokonce přijít o život, ale říkám, jak to je," dodal.

Související obsah

​Zároveň přiznal, že ruský lid si za válku částečně může sám. A to z toho důvodu, že se lidem nedaří předat jejich názor vládě. Stal se tak jedním z mála ruských sportovců, kteří se proti válce otevřeně postavili. 

Válka na Ukrajině ovlivňuje i sportovní dění. Ruští a běloruští tenisté se například nebudou moci zúčastnit letošního Wimbledonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události